Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Modem pro Amigu?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Modem pro Amigu?

    Jak náročné je pro Amigu obsluhovat TCP/IP stack? Respektive, kolik výkonu mi zbyde pro hru?

    Dostal jsem nápad s ESP8266, které by šlo připojit na sériový port a sloužilo by jako modem. ESP8266 je velmi levné a lze přes sériovou linku samo o sobě ovládat AT příkazy. Pohledal jsem (https://www.amigaforever.com/kb/13-104) a A1200 s 68020 prý zvládá baud rate 57600. Pokud sjem to dobře pochopil.

    Bude stačit mít TCP/IP stack na Amize a k tomu cokoliv co udělá spojení do ethernetu a to může být síťová karta na PCMCIA nebo něco na sériovém či paralelním portu?

    Další fakt je, že jsem pro ESP8266 zatím neviděl žádný projekt, který by byl otevřený, když už vidím něco hotového, tak to stojí $50. Mým cílem je udělat nějaký šikovný návod jak na instalaci a konfiguraci TCP/IP staku tak i šikovnou dokumentaci pro HW co bych rád vyrobil.

    Edit:
    Něco jsem pánové přeci jen našel viz https://github.com/stardot/esp8266_modem
    Jelikož mam KiCad a už jsem v něm i zkoušel navrhnout oboustrannou desku včetně vyleptání, tak jsem si to i prohlédl a vypadá to, že je to asi to co hledám s tím, že to půjde za pár kaček vrobit. Je tam jen ESP12E, což je ESP8266, jen je to jako zástavbový modul bez USB konektoru k programování za cca 60kč https://www.hadex.cz/m430-modul-wifi-esp8266-esp-12e/ deska má podle PCB schematu zaokrouhleně 54x40mm. Cesty mají 0,25mm, což už doma nevyleptám Horší to bude asi s prokovy, to prodraží výrobu desky a na zakázku jsem si tyhle věci ještě nezkoušel nechat vyrobit.
    Naposledy upravil Cyberian; 08.10.2019, 10:42:45. Důvod: kompletní přepsání dotazu =)
    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
    Projects: The Lost Forest, still in progress

    #2
    O: Modem pro Amigu?

    Ještě trochu fantasmagorie. Dal by se pak připojit i GPRS modem k tomu ESP8266 https://www.gme.cz/modul-se-sim800l-...sm-gprs-antena Pak by jsme si z amigy mohli i volat DD
    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
    Projects: The Lost Forest, still in progress

    Komentovat


      #3
      O: Modem pro Amigu?

      GPS modul na Seriák

      Já mam tu GPSku do toho

      Zatim to fungovalo všude, kam jsem to strčil
      To se v 80. letech normálně chodilo s Amigou na kešky
      Se chodilo ve třech, třetí nosil baterku
      Proto se taky v 80. letech našlo tak málo kešek

      http://blog.tenshi.cz/index.php?id=13
      Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

      Komentovat


        #4
        O: Modem pro Amigu?

        podle me ma smysl se bud omezit na seriovy kabel, takze propojis jen dve Amigy, nebo se drzet bdsocket.library
        s turbokartou to problem nebude.

        Jen musis pocitat s tim, ze hra musi bezet nad systemem

        Co se tyce ztraty vykonu, vzhledem k tomu, ze u nerozsirene A1200 bys mel nejspis problem s pameti, tak s jakoukoliv 020+ turbokartou nebude problem ani s pameti, ani s vykonem...
        Naposledy upravil ExiE; 08.10.2019, 18:50:40.

        Komentovat


          #5
          O: Modem pro Amigu?

          Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
          Jen musis pocitat s tim, ze hra musi bezet nad systemem
          Zde mám trochu dost mezery. Myslíš to tak, že pokud se hra spustí pod WB? Což bude podle všeho můj scénář a to čemu moc nerozumím je to, že budu používat BLITZ mód, kde se píše, že činnost systému je na tu dobu přerušena (nevím jestli to tam popisují správně) a předpokládám, že v ten moment kdy budu vykreslovat grafiku, takže nebudu moci používat systémové fce, tedy ani volat fce z bdsocket.library? (jak se zní budou volat fce, to ještě také teprve zjišťuji, jen doufám, že to nebude vyžadovat assembler.)

          Možná řeším zbytečnost a do BLITZ módu se skáče jen když se vykresluje grafika v hlavní smyčce hry.
          Naposledy upravil Cyberian; 09.10.2019, 06:25:00.
          Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
          Projects: The Lost Forest, still in progress

          Komentovat


            #6
            O: Modem pro Amigu?

            Mozna ze mu to nad system bezet nemusi, staci ovladat seriak a ten tpc stack, nebo jak to nazvat, obsahuje uz ten wifi modul, takze se tim daji hned podilat data.

            Komentovat


              #7
              O: Modem pro Amigu?

              Autorem citovaného textu je Cyberian Přejít na původní příspěvek
              Zde mám trochu dost mezery. Myslíš to tak, že pokud se hra spustí pod WB? Což bude podle všeho můj scénář a to čemu moc nerozumím je to, že budu používat BLITZ mód, kde se píše, že činnost systému je na tu dobu přerušena (nevím jestli to tam popisují správně) a předpokládám, že v ten moment kdy budu vykreslovat grafiku, takže nebudu moci používat systémové fce, tedy ani volat fce z bdsocket.library? (jak se zní budou volat fce, to ještě také teprve zjišťuji, jen doufám, že to nebude vyžadovat assembler.)

              Možná řeším zbytečnost a do BLITZ módu se skáče jen když se vykresluje grafika v hlavní smyčce hry.
              Ja jsem se spis vyjadroval k te hre.
              Vyrabet specialni hardware znamena vopruz. Pouzit PCMICA sitovku nebo jakekoliv "standardni" reseni, ktere podporuje TCP/IP stack skrze SANA II rozhrani je myslim ta rozumnejsi cesta.

              Ale aby to slo pouzit, tak hra skutecne musi bezet nad systemem a BLITZ mode neni uplne vhodny, respektive zalezi na typu hry. Pokud potrebujes casto a rychle vymenovat informace (akcni hra) bude lepsi pouzit UDP protokol, pokud pujde o nejakou strategii nebo neco, co neni narocne na rychlost, tak pouzijes TCP protokol. BLITZ mod by nemel byt s turbokartou potreba. Asm take ne. Priklady pouziti bdsocket.ibrary v blitz basicu najdes ruzne na netu...

              Komentovat


                #8
                O: Modem pro Amigu?

                Hm, to znamená že budu muset následovat standard. Jinak to bude cesta do pekel.
                Horší to bude s tím BLITZ módem. Jsou vněm spec. příkazy na práci s paletami a obsluha spritů, možnosti spouštět framy z animace, o to bych přišel a musel bych zjistit jak to udělat jinak. Asi bych se utopil ve složitosti. Naštěstí jsem zjistil, že ještě existuje QAMIGA mód (https://www.amigacoding.com/index.ph...de#QAmiga_Mode) a ten by měl zmrazit displej i s registry a umožnit přístup k OS funkcím, podle toho co tam píšou.

                Ten TCP/IP stack na Amize, on má nějakou cache ve smyslu, že bych se jednou za čas podíval z programu, zda tam nepřišli nějaká nová data ze sítě? A odpusť mi mou nevědomost, Amiga je proslulá multitaskingem, ale zatím jsem nenašel moc informace o tom, jak je to v Blitzbasicu. Vím, že u některých arm chipů je to tak, že se zaregistruje jakási callback funkce a co si do ní dám, to se pak provede, když dojde k nějakému vektoru přerušení. Využít něco takového by bylo velmi osvobozující, protože já vím, že rozsekat v hlavní smyčce program tak aby uměl sám za sebe dobře rozdělovat výpočetní čas mezi vše co se děje, to nemám šanci, protože v mé mysli je příliš velký podíl chaosu

                Možná to vzdám nebo omezím jen na null modem pro složitost
                Naposledy upravil Cyberian; 10.10.2019, 06:55:23.
                Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
                Projects: The Lost Forest, still in progress

                Komentovat


                  #9
                  O: Modem pro Amigu?

                  PCMCIA hardware pro vyvoj ti muzu poskytnout

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X