Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

    Vím, že je to asi hloupá otázka...
    pročítám si manuál k DP IV a zatím stále nemohu přijít na to, jak se dá udělat obrázek o menším rozměru než je full screen. Např 64x32 px
    Chci si takto vyrobit textury na pokusy s grafikou pro budoucí hru.
    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
    Projects: The Lost Forest, still in progress

    #2
    O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

    Grabni to do brushe a ulož.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

      Ja jsem si na to kdysi napsal program v C, ktery mi vysledny obrazek rozkrajel na RAW format jen pixelu pro sprity. To bylo za chvili.

      Komentovat


        #4
        O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

        Takže jsi načetl jeden velký IFF obrázek a pak jsi ho rozkrájel na jednotlivé sprity?
        Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
        Projects: The Lost Forest, still in progress

        Komentovat


          #5
          O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

          Ano, ja uz si dokonale nepamatuji v jakem formatu jsem to ukladal z DP, ale asi to nebylo slozite precit a rozkrajet jak jsem potreboval. Paletu jsem mel ulozenou zvlast, nebo jen opsanou "na papir". Take jsem mel opsane, kde mi ty sprity zacinaji v rasteru.

          Navic jsem to ukladal uz ve vhodnem formatu pro prenos blitterem s prokladanim bitplanu, aby to slo presunou jako jeden blok. Hodne doporucuji precit si Amiga Hardware reference manual, kde je tohle vsechno vysvetleno, zadny jinymanul jsem tehdy nemel. Jen tohle a knizku "Postavte si virus".

          Ty to delas v Blitzu?

          Komentovat


            #6
            O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            Ty to delas v Blitzu?
            Jj , ale pěkně z toho kvetu. Chci využít AGA chipset... K Blitzu mam manual (ten černý) a nově tu novou polskou knihu, která je úplně k ničemu , ale je to taková potíž kam se dříve vrhnout. Nějak mám pocit že to co musím umět astronomicky roste. Udělal jsem InitCopper a teď právě hledám něco co bych si do toho černého prostoru načetl, ale kvůli tomu teď čtu manuál k DP 4, co má cca 300 stran. Už jsem zapojil i ženu s tím, že mi bude dělat kreslené návrhy na papír doupravené ve photoshopu a pak to asi budu portovat do amigy, kde to nějak doškudlím Začínám mít pocit, že se to v jednom člověku nedá, nejde zvládnout. Nad hudbou jsem raději ještě ani nepřemýšlel

            Chtělo by to setkání s někým kdo vyvíjí a naučil by mne jak ten projekt rozplánovat. UDělat prostě takovou myšlenkovou mapu co se bude dělat nejprve a co později a poslední
            Naposledy upravil Cyberian; 14.10.2019, 11:11:33.
            Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
            Projects: The Lost Forest, still in progress

            Komentovat


              #7
              O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

              Dobrá alternativa k DP je Grafx2 na PC. Já v něm začínám dělat. Rozměr obrázku se nastavuje přímo ikonou.

              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Grafx2.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 135,5 KB
ID: 110741
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #8
                O: Deluxe Paint IV - rozměr obrázku

                Grafx2 je i pro Amigu na Aminetu...
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X