Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jaké MUI pro A1200? (IBrowse 2.5)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jaké MUI pro A1200? (IBrowse 2.5)

    Ahoj, připravuji postupně Amigu na PP2019. Dnes mi dorazila převodka co otáčí PCMCIA kartu o 90° (Inifinitiv tower) a tak si chci vyzkoušet hned Internet.... Koukal jsem se po prohlížeči Internetu IBrowse 2.5 a požaduje MUI 3.9+ s tím že MUI3.8 to údajně umí, ale jsou tam jakési problémy.

    Které MUI, tak aby to Amiga v klidu utáhla? Mám tam na dobu vývoje půjčenou turbínu Blizzarda 1230 IV, paměti je 32MB.
    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
    Projects: The Lost Forest, still in progress

    #2
    O: Jaké MUI pro A1200? (IBrowse 2.5)

    Autorem citovaného textu je Cyberian Přejít na původní příspěvek
    Ahoj, připravuji postupně Amigu na PP2019. Dnes mi dorazila převodka co otáčí PCMCIA kartu o 90° (Inifinitiv tower) a tak si chci vyzkoušet hned Internet.... Koukal jsem se po prohlížeči Internetu IBrowse 2.5 a požaduje MUI 3.9+ s tím že MUI3.8 to údajně umí, ale jsou tam jakési problémy.

    Které MUI, tak aby to Amiga v klidu utáhla? Mám tam na dobu vývoje půjčenou turbínu Blizzarda 1230 IV, paměti je 32MB.
    MUI 3.8

    Komentovat


      #3
      Ahoj. Trošku opráším toto staré téma - mám pár otázek ohledně MUI:

      1. Předpokládám, že A1200 + 030/50 MUI 3.8 utáhne, jak je uvedeno výše.
      2. jsou nějaké must-have programy, kde se bez MUI neobejdu? Tedy myslím ty důležité . IBrowse ( ...mohu mít AwebAPL či aminstall ), Scout ( ...umí i ze shellu ), ? .. něco dalšího
      Nechci si Amigu hned zaplácat instalacemi všeho, už jsem tam chtěla to MUI dát kvůli Scoutu, ale pak jsem si všimla že to jde i z commandline.
      Kdysi jsem určitě MUI měla, ale už si nepamatuji proč vlastně
      3. Jak se dá MUI registrovat? Utilita ukazuje zaplatit 20 marek , na sasg.com je sice tlačítko zaplatit přes paypal, ale stránky vypadají strašně historicky - update 2001.
      4. Už si nepamatuji z dřívějška, je dobré mít k MUI také Magic WB? A jak se registruje? Stránky jsou stejně historické a není tam ani ten paypal.
      5. A co MUI 5.0 ? Tady. Píšou optimalizováno pro 020. Zkoušel někdo?

      a každopádně prosím cokoli Vás napadne
      AmigaOS3: Amiga 1200
      AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
      MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

      Komentovat


        #4
        Pro klasicky OS3.x je posledni MUI 3.8 a v podstate tu je jeden z nutnych programu. Nevim co vsechno ho pouziva, ale dost pochybuji, ze se bez nej da seriozne fungovat. Navic AmigaOS nejsou Windows, ktere se daji snadno zaplacat, tady obvykle nepouzite knihovny jen lezi na disku a nejsou ani nactene v pameti, takze nic nezpomaluji.

        Jestli jde MUI stale registrovat nevim, ale dohromady to neni nutne. U neregistrovaneho MUI si nemuzes menit vzhled jednotlivych programu, muzes pouzit jen ten vychozi, ale dulezite je, ze ty programy funguji bez omezeni.

        MagicWB je klasika, ale pozor na to, ze je delany pro rozliseni 4:3, tedy treba interlace, nefunguje to v klasickem PALu bez interlace 640x256, nebo kolik to bylo, ale je potreba 640x512 (ty cisla ber s rezervou, presne si je nepamatuji). Existuji nahrady pro ty nizka rozliseni, snad Smallbench nebo Smallmagic. Ale je to jen sada ikon, nic jineho to nedela.

        Komentovat


          #5
          Doporučoval bych se držet MUI verze 3.8. Je to základ. Je možné, že do této verze pak budeš muset ještě přidat nějaké třídy z aminetu, ale to jen tehdy, když si to vyžádají některé speciální a spíše moderní aplikace. Scout z shellu je je rozhodně asi 1000 míň komfortní, než z okna.
          S novějšími verzemi MUI je to podle mě složitější. Walkero např. doporučuje na 68k používat klidně i tyto verze. Asi budou žravější, co se výkonu týká, protože třeba Lukas Hartmann (autor ZZ9000) přesně z tohoto důvodu doporučuje jen verzi 3.8.

          Jinak já si MUI registroval docela nedávno (asi před 3 lety), a šlo to. Posílám přes SZ kontakt na Stefana Stunze.
          Přiložené soubory
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Skvělé, děkuji, Stefanovi napíšu. A walkera se zeptám na amigans.net.
            AmigaOS3: Amiga 1200
            AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
            MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

            Komentovat


              #7
              A tady to registrovat nejde?

              Main GUI standard for Amigas. Official homepage with latest version, news, docs. Online registration service!

              Komentovat


                #8
                Uvidíme, snad ano. Stránky jsou pěkně staré, pouze s odkazem na paypal platbu. Raději jsem napsala Stefanovi Stuntzovi, jak radí DaMi.
                AmigaOS3: Amiga 1200
                AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                Komentovat


                  #9
                  Paypal posila penize na adresu stefan"podivnezakroucenicko"stuntz.com. Tak pak napis, jestli je to stejne.

                  Komentovat


                    #10
                    Tak paypal link funguje, Stefan klíče posílá na mail. Jen je dobré mu napsat i na ten mail jak uvádíš - spíš si toho všimne.
                    AmigaOS3: Amiga 1200
                    AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                    MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                    Komentovat


                      #11
                      Už jsem vyzkoušela i MUI 5.0. Funguje, je hezké, ale minimálně nastavování preferencí je na 030/50 moc pomalé.
                      Registrační klíč pro MUI 5.0 je ten původní z MUI 3.8.

                      Takže jsem se vrátila k verzi MUI 3.8, a 5.0 nainstaluji až to bude nějaký software vyžadovat.
                      AmigaOS3: Amiga 1200
                      AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                      MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                      Komentovat


                        #12
                        MUI 3.8 se není potřeba bát na 030. Provozuji to i na 020 s 4 MB RAM a není vůbec poznat zpomalení OS a i MUI aplikace nejsou nějak pomalejší proti tomu co pozoruji proti 030 a 060
                        Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X