Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

    Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
    WB ani ikony to nejsou. To by se to chovalo stejne napric konfiguracemi.

    V #12 mas dva screenshoty ze CLI bez nastartovaneho WB kde je volna CHIP stejna, tak jak muzes vyloucit ikony, potazmo nastartovany WB, ktery to zpusobuje? Me naopak ta souvislost prijde jasna.

    Otazka je, proc se ten ROMUPDATE cpe do CHIP.

    Komentovat


      #17
      O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

      Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
      V #12 mas dva screenshoty ze CLI bez nastartovaneho WB kde je volna CHIP stejna, tak jak muzes vyloucit ikony, potazmo nastartovany WB, ktery to zpusobuje? Me naopak ta souvislost prijde jasna.

      Otazka je, proc se ten ROMUPDATE cpe do CHIP.

      Moje chyba - #12 jsou screenshoty pri bootu bez startup sequence - tedy bez spusteni "LoadModule ROMUPDATE".

      Pokud je ta souvislost jasna, tak proc se to chova na B1260 jinak nez na B1230, BPPC ci CSMK3?

      Komentovat


        #18
        O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

        Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
        Moje chyba - #12 jsou screenshoty pri bootu bez startup sequence - tedy bez spusteni "LoadModule ROMUPDATE".

        Pokud je ta souvislost jasna, tak proc se to chova na B1260 jinak nez na B1230, BPPC ci CSMK3?
        Ja to takhle ale myslel, bez WB a bez SS. Ze je to zpusobeno az pozdeji, ne hned po startu, nemusi to byt nutne WB, to jsem jen hadal.

        Proc se to tak chova se zeptej treba Toniho Willena, ten to urcite vysype hned.

        Komentovat


          #19
          O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

          Testy bez loadwb

          B1260 - ROM 3.1

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Capture-noloadwb.PNG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 8,1 KB
ID: 110777

          B1230 - ROM 3.1

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Capture-noloadwb-b1230.PNG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 8,1 KB
ID: 110778


          B1260 - ROM 3.1.4

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Capture-noloadwb-b1260-314.PNG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 8,2 KB
ID: 110779

          Stejne (spravne) jako real ROM se chova i softkick pomoci blizkicku.

          LoadModule ROMUPDATE nefunguje korektne v na B1260 - zmizi 0,5MB CHIP.


          @DaMi - muzes napsat na "technickou potvoru"

          Komentovat


            #20
            O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

            Takže: LoadModule na některých turbínách nekickuje romku do fastky, ale do chipky, nechápu, že si toho nikdo nevšimnul. U mě se to týká B1230 IV a B1260.

            Korektně to funguje na:
            • MemmoryMaster 1200
            • Blizzard 1200
            • Blizzard 1220
            • Blizzard PPC

            Všude mám po bootu cca 2MB volné chipky.

            Problém je na B1230 IV a B1260. Pomohl jsem si blizkickem, takže pokud nejdřív nahraju kickstart 3.1.4 (kick.a1200.46.143), tak mám po sérii bootů i při použití těchto turbín 2MB chipky. Já si pořizovat fyzickou romku nebudu, pořešení blizkickem mi stačí.

            Ještě jedna zajímavost s číslováním kickstartu - s různými kartami je různé čislování (není potřeba reinstalace, stačí opravdu prohodit karty):
            46.68
            • MemoryMaster1200
            • Blizzard 1200
            • Blizzard 1220

            46.45
            • Holá amiga 1200
            • Blizzard 1230
            • Blizzard 1260
            • Blizzard PPC

            46.143
            • Všechny Blizzardy podporující softkick.


            ARTM a HRTMon jsem zkoušel, ale nic jsem z toho nevyčetl. Vidím tam výpis paměti v asci, ale nenašel jsem tam žádné čitelné řetězce.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #21
              O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

              Ja jsem se v tom nejak ztratil. Ten problem nastava pri instalaci WB 3.1.4?

              Komentovat


                #22
                O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                Ja jsem se v tom nejak ztratil. Ten problem nastava pri instalaci WB 3.1.4?
                Nerozumím otázce . Vyskytuje se to ve WB 3.1.4 a po normální instalaci a nabootování do workbenche. Moje Amiga má KS 3.1. Když tam mám některou z karet (Blizzard 1200, 1220, PPC), mám dostupné 2MB chipky. Pokud mám v amize Blizze 1230 nebo 1260, chipka spadne na 1,5MB. Je jedno, jestli karty pouze vyměním, nebo celý systém nainstaluju znovu (na konkrétní turbíně).
                Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
                B1230 - ROM 3.1

                [ATTACH=CONFIG]9872[/ATTACH]
                Přijde mi divné, že na tvé konfiguraci s B1230 to jede ok, na mé (s mým B1230) ne...
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #23
                  O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                  Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                  Nerozumím otázce . Vyskytuje se to ve WB 3.1.4 a po normální instalaci a nabootování do workbenche. Moje Amiga má KS 3.1. Když tam mám některou z karet (Blizzard 1200, 1220, PPC), mám dostupné 2MB chipky. Pokud mám v amize Blizze 1230 nebo 1260, chipka spadne na 1,5MB. Je jedno, jestli karty pouze vyměním, nebo celý systém nainstaluju znovu (na konkrétní turbíně).
                  Přijde mi divné, že na tvé konfiguraci s B1230 to jede ok, na mé (s mým B1230) ne...
                  jen takovy napad, kdyz prehazujes ty karty, mas v kazde jiny SIMM, nebo vsude pouzivas ten stejny?

                  Komentovat


                    #24
                    O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                    Dami> Asi se neumim vyjadrit, ale odpovidas mi dobre.

                    ExiE> k0x to zkousel ve WinUAE, kde se to chova stejne, to nebude SIMMem.

                    Komentovat


                      #25
                      O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                      jen takovy napad, kdyz prehazujes ty karty, mas v kazde jiny SIMM, nebo vsude pouzivas ten stejny?

                      V každé mám jiný simm. Ještě jsem to teď pro jistotu různě poprohazoval, ale chová se to na tom B1230 stále stejně.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #26
                        O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                        Autorem citovaného textu je DaMi
                        Přijde mi divné, že na tvé konfiguraci s B1230 to jede ok, na mé (s mým B1230) ne...
                        Tak ted jsem to retestnul s cerstve aktualizovanym WinUAE 4.2.1 a proste v emulatoru se to chova korektne - LoadModule a 2MB CHIP.

                        Nicmene podezdrivam zde Toniho, neb ikdyz mam nastaveno v Accelerator board memory 64MB tak emulovany system indikuje 200MB FAST.
                        Tedy odkazuje to spise na ne-uplne dobrou emulaci Blizzard 1230IV ve WinUAE.

                        Komentovat


                          #27
                          O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                          Dami, jakou verzi firmware máš v tom B1230...?

                          Komentovat


                            #28
                            O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                            Případně můžu půjčit jinou 1230 třeba?
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                              Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                              Dami, jakou verzi firmware máš v tom B1230...?
                              Co tím máš na mysli? Je to ten poslední chip u scsi konektoru? Pokud ano, je na něm napsáno:
                              Microchip
                              27C256
                              -12/L
                              9533SAW

                              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                              Případně můžu půjčit jinou 1230 třeba?
                              Díky, já to mám už vlastně vyřešeno tím blizkickem a dál se tím asi nebudu chtít zabývat. Ale možná jako záminka zajít na pivko je to dobrý nápad
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                #30
                                O: Blizzard 1260 vs Blizzard PPC - rozdílné využití CHIP paměti po bootu?

                                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                                Co tím máš na mysli? Je to ten poslední chip u scsi konektoru? Pokud ano, je na něm napsáno:
                                Microchip
                                27C256
                                -12/L
                                9533SAW
                                Ale né... Tohle cos mi napsal je výrobní štítek čipu, ten je až na číslo výrobní šarže na všach kartách stejnej.

                                Já myslel verzi obsahu toho čipu - fimware.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X