Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Quake

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Quake

    Nevite, jak zobrazim fps v portu Quake68k.lha? Ne ze bych to chtel hrat, jen by me zajimalo, kolik muj B1260 a AGA zvladne.
    I love Amiga

    #2
    jak to zobrazit nevim, ale tady sem nasel takovou tabulku

    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      Tak jsem to nasel, v konzoli napiseme:
      timedemo demo1
      Dostal jsem vysledek 7, to je opravdu k smichu a myslim, ze i na PPC turbokartach s GFX to neni zadna slava
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        URL je v PRD
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Mně to běhalo na 1200 docela svižně. Teda s 060 blizzardem. Jak budu mít čas, zkusím to nainstalovat na ppc a dám vědět .
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Quake mě běhal na PPC jako drak, přes AGA a to i v pasážích, kde byl docela nával enemis .

            Komentovat


              #7
              Nainstaloval jsem na a4k Quake s ppc warpup podporou a framerate se hlásí kolem 8 až 10 fps při rozlišení 800×600 a hloubce 8bitů a cca 15 fps při rozlišení 640×480 (8bitů). Ale moc se mi to nezdá, protože v 800×600 je to hodně svižné, žádné sekání, trhání ani při větším množství enemies a při 640×480 to lítá jako prase.
              Rozhodně je to rychlejší než na pentiu I na 120MHz, které jsem měl v roce 98. A tam jsem to smažil taky v 800×600.

              Měl jsem problém rozchodit správně mouse freelook, na pecce to lze nastavit v menu, v amiga verzi je nutné jít do konzoly a zadat příkaz "mlook+".
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Docela by mne zajímaly teoretické výsledky v praxi dle měřítka Quake portu pro Amigu - kolik fps v průměru má třeba demo1. Dami mi psal, že dosáhl výsledku 9 fps. Co ostatní?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  Já jen podotýkám, že to bylo na OS3.9 s nějakým Quake warp patchem (později ho doplním) a v rozlišení 800×600.

                  Pokud byste chtěli v quake 1 zjistit pfs, vkádám sem Davesadeho postup, který mi poslal SZ. Doufám, že mu to nebude vadit .

                  Ahoj, k tomu Quake 1 - fps:

                  Ukazatel FPS skutečně Quake nemá, umí to některé mody nebo nástroje typu FRAPS - ale ty znám jen na Windows.

                  Každopádně můžeš změřit průměrnou fps na demu! (Vezme se počet snímků a podělí se časem).

                  Jak na to:

                  Quake má v sobě uložené tři dema na upoutání pozornosti. Stačí teda do konzole napsat:

                  timedemo demo1

                  Demo se spustí a počítač se jej pokusí projet co nejrychleji - prostě spočítat. Top framerate má Quake určenou na 60 fps, takže lepší průměrnou hodnotu z timedema nedostaneš, i když v reálu by stroj dokázal jet na víc - mně třeba FRAPS ukazuje na Windows cca 500-750 fps v GL Quake. Po ukončení dema dostaneš výpis v konzoli - musíš počkat do konce dema.

                  Podobně si můžeš zkusit i demo2 a demo3.

                  A samozřejmě si můžeš i dema nahrávat sám.

                  record damidemo1 e1m1
                  ...hraješ...
                  stop

                  syntaxe je record nazev_dema mapa

                  Mapy mají strukturu start, end, e1m2 (epizoda 1, mise 1) až e4m8 + samozřejmě lze použít název custom mapy, pokud máš nějaké extra levely - to si pak zjistíš sám název. Nahrávat demo musíš vždy od začátku levelu, nejde tedy během hraní něco začít nahrávat - příkaz record prostě spustí novou hru. Na internetu pak najdeš editační nástroje na střih Quake dem.

                  Demo si pak můžeš prohlédnout pomocí

                  playdemo damidemo1

                  a samozřejmě změřit fps pomocí

                  timedemo damidemo1

                  Snad to pro benchmark bude stačit.

                  Jestli budeš mít čas a chuť, na youtube si najdi přepis dema "Quake done Quick" nebo "Quake done Quicker" - samozřejmě jde to stáhnout i jako mod do Quake (rozbalíš do adresáře se hrou a spouštíš "quake.exe -game qdq"), pokud to chceš vidět v enginu ). Tam vidíš nejen komplet Quake dojetej na Nightmare za necelých 13 minut, ale i perfektní ukázku editace dem (herní výkony jsou ale reálné!).
                  A já z toho časem udělám samostatné vlákno.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #10
                    Fajne. Což mne napadá - jde Quake pustit na 030? Jenom pro srovnání .
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      Jistě. Předpokládám, že tady ale dělá fakt hodně grafická karta. Můžu to zkusit na nějakém menším rozlišení.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        quakewos demo1 16.7 FPS 240mhz/aga
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Konfigurace a rozlišení? A4000 mi je jasná...
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            a1200, blizard ppc 040-25MHz/603-240MHz, jinak nic, os4 na tom nejede
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              Ještě jednou několik výsledků Quake WOS:

                              320x240 - 26,9 fps
                              640x480 - 11 fps
                              800x600 - 9fps
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X