Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nové klávesnice pro Amigu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nové klávesnice pro Amigu

    Asi jste slyšeli o kicktarteru pro nové mikrospínačové klávesky pro Amigy 500 / 600 / 1200, za kterým stojí známý Kipper. Co si o tom myslíte?

    https://www.kickstarter.com/projects...rd/description

    Jako je pravda, že klávesnice na Amize je dost mizerná, ale zas na druhou stranu si říkám - jak často ji používám? Kdybych programoval, asi by mě to zajímalo, dokonce jde volit ze třech tvrdostí mikrospínačů. Kláveska do má být univerzální, tak jsem pátral jak se vlastně připojuje, když A500 to má úplně jinak než A600/1200. Na videu je jenom 500kový způsob.

    Odpověď je jednoduchá. A prý to nekoliduje s indivisionem.

    Na EAB je o tom thread, který má ale v současnosti už 23 stránek.

    Kickstarteru se zatím moc nedaří, má zafinancováno 15 procent a zbývá 15 dní. Jdete do toho někdo? Cena pro Early birds je 70 USD, čili asi 16 stovek, je v ní PCB, klávesy, membrána a kabeláž.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    O: Nové klávesnice pro Amigu

    Asi jsem staromilec nebo divney, ale me klasicka klavesnice nedela problem, naopak je to cast klasickeho feelingu. Navic existuje obava jak dopadnou ty nove vyrobene klavesy.

    Pokud bych mel potrebu psat na Amize delsi texty tak si koupim za par Eurorublu USB adapter a k ni pak pripojim libovolnou klavesnici.

    Nevim, mozna by mne presvedcilo si to vyzkouset, ale ted mi to za 70USD pripadne vcelku draha sranda.

    Komentovat


      #3
      O: Nové klávesnice pro Amigu

      Mě odrazují dvě věci: za prvé tvrdost těch mikrospínačů, abych potom nezjistil že se na tom píše/hraje hůř než na originálu.
      a za druhé Kipper nemá uplně dobrou reputaci, vampire pro A600 které vyráběl měli dost problémů. Ano, klávesnice neni Vapmire, ale...
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Nové klávesnice pro Amigu

        Jasně že je to drahé, kdyby to alespo%n bylo v kejsu, ale takhle?
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: Nové klávesnice pro Amigu

          Nehlede na to ze keyboard replacement vyviji jeste eduarana a krashan plus pokud se nepletu tak jeden je na githubu jako open design.

          Komentovat


            #6
            O: Nové klávesnice pro Amigu

            Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
            Nehlede na to ze keyboard replacement vyviji jeste eduarana a krashan plus pokud se nepletu tak jeden je na githubu jako open design.
            Ja porad cekam, jestli nekdo udela i verzi ktera pujde pouzit v CDTV klavesnici, nebo alespon novou membranu. Pouzivam ji roky k A4000 a uz mi nefunguje dobre...

            Komentovat


              #7
              O: Nové klávesnice pro Amigu

              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              Ja porad cekam, jestli nekdo udela i verzi ktera pujde pouzit v CDTV klavesnici, nebo alespon novou membranu. Pouzivam ji roky k A4000 a uz mi nefunguje dobre...

              CDTV nepouziva stejnou membranu jako A500/A3000/A4000?

              Membrane replacement pro A1200 a 500/3000/4000 existuje v nekolika provedenich od ruznych tvurcu, tedy pokud by byl dostatecny "dopyt" po CDTV membrane tak by to nemusel byt problem.

              Komentovat


                #8
                O: Nové klávesnice pro Amigu

                Tady ctu, ze CDTV keyboard je identicky jako 3000/4000 keyboard, lisi se pouze konektorem a barvou.

                https://www.nightfallcrew.com/05/01/...cdtv-keyboard/


                Tedy membrana je resitelna.

                Amiga keyboard membrane - Many of those membranes fail due to worn-out graphite pads. Membranes sold here are brand new. This membrane works with keyb...

                Komentovat


                  #9
                  O: Nové klávesnice pro Amigu

                  CDTV nema membranu vubec, je tam velky plosnak, nedavno jsem dve rozebiral. Ten se ani snad nema jak rozbit, to spis ta "vodiva guma" na klavesach a to jde vzit z jine klavesnice.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Nové klávesnice pro Amigu

                    Jinak novou klavesnici nechci, nevidim v tom smysl. Me se Amiga libi jak je. Sice pouzivam optickou mys, ale nevadi mi ani ta klasicka.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Nové klávesnice pro Amigu

                      hmm vazne jsem netusil ze je to to same, budu tu informaci nejdrive muset overit. Vzdycky jsem videl inzerovane memebrany pro A600, 1200, 500. Pro nic dalsiho.

                      Komentovat


                        #12
                        Nové klávesnice pro Amigu

                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        hmm vazne jsem netusil ze je to to same, budu tu informaci nejdrive muset overit. Vzdycky jsem videl inzerovane memebrany pro A600, 1200, 500. Pro nic dalsiho.
                        Nevsadil bych na to zivot, ale o dve zpravy vyse pisu, ze se mi to stejne nezda, protoze jsem nedavno dve CDTV klavesnice rozebiral.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Nové klávesnice pro Amigu

                          Membrana pro A500 a A3000/A4000 je shodna - tedy jsou 2 modely presneji - dle velikosti Entru.

                          Nenasel jsem na netu rozborku CDTV klavesnice ani ji nemam.

                          Doda ji mel ted nedavno v ruce - takze to je relevantni informace.


                          Pro me to je new info - clovek se furt uci!.



                          PS: tak ted uz zbyva jen udelat rozborku CD32 klavesnice. Teda jestli drive nepotkame jednorozce

                          Komentovat


                            #14
                            O: Nové klávesnice pro Amigu

                            Tady jsou tedy na internetu uplne unikatni fotky vnitrku CDTV klavesnice. Takovy vykon, to se mi jeste nepovedlo.



                            Nemam membranu ale plosnak, ktery ji nahrazuje. Cerne kontakni plosky klaves nejsou moc dobre videt, protoze okolni zelena barva je hodne tmava. Z te zelene strany je pak stejna klavesnice (plast + klavesy) jako v jinych Amigach. Podle me na tom pujde cokoliv opravit, mozna staci jen ocistit ty kontaktni plochy a bude to jak nove.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Nové klávesnice pro Amigu

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Tady jsou tedy na internetu uplne unikatni fotky vnitrku CDTV klavesnice. Takovy vykon, to se mi jeste nepovedlo.



                              Nemam membranu ale plosnak, ktery ji nahrazuje. Cerne kontakni plosky klaves nejsou moc dobre videt, protoze okolni zelena barva je hodne tmava. Z te zelene strany je pak stejna klavesnice (plast + klavesy) jako v jinych Amigach. Podle me na tom pujde cokoliv opravit, mozna staci jen ocistit ty kontaktni plochy a bude to jak nove.
                              Nechci se mýlit, ale vypadá to jako klávrda od A2000...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X