Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Apollo 1240 test funkčnosti

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Apollo 1240 test funkčnosti

    Zdravím lidi.
    Po dlouhé době jsem se dokopal oprášit Amigu. Při té příležitosti jsem taky vyhrabal svou starou A 1240. Opravil jsem její poúrazové bolístky (patice pro ROM ,patice pro CPU, nový krystal, nová patice RAM). Romka kdysi při pádu karty vzala za své ,tak jsem nechal vypálit novou 5.6. Karta však bohužel nenajela. Nemám vybavení na její podrobnější analýzu , tak mám prosbu jestli by se nenašel někdo , kdo by ji otestoval.

    #2
    O: Apollo 1240 test funkčnosti

    Fotky

    Amiga bez karty je plne fcni?

    Zdroj puvodni?

    Komentovat


      #3
      O: Apollo 1240 test funkčnosti

      JJ Amiga plně funkční i s B1230,zdroj taky OK. Kartu jsem vizuálně kontroloval asi 100x. Pájení mi problém nedělá cca 35let praxe. Dělal jsem v opravně elektroniky. Kontakty machů vyčištěny. CPU hřeje po zapnutí amči, ale ne moc. Propojky taky na svém místě, žádný viditelně přerušený spoj. Při vyndávání 040 i patice RAM žádný vytržený prokov.

      Komentovat


        #4
        O: Apollo 1240 test funkčnosti

        Ještě další možnosti - blbě vypálená epromka, vadný krystal nebo jeho kontakt v patici. Zkus ještě vyčistit konektor na MB i kartě. IPA, školní guma a špachtle do krku (ta doktorská)...

        Komentovat


          #5
          O: Apollo 1240 test funkčnosti

          epromu sem nechal vypálit u Bučka v Brně. krystal je nový malý typ , takže je tam patice upravená. Teď tam můžou být oba typy. To chce vyzkoušet CPU v jiné kartě , popřípadě i tu romku. M27C1001 by mělo být stejný jako 27c010 akorát je to jednorázovka. Při tom pádu tenkrát odešla romka ,normálně praskla,doufám , že nebude přerušenej spoj někde ve vnitřní vrstvě plošáku. Je to minimálně 3vrstvá deska. To by bylo hodně nemilé. Zapomněl sem napsat , že amiga ani nanabootuje a pořád svítí dioda HDD. Nechytá se ani boot z diskety. Baterku na hodiny sem tam ani nedával , si myslím že to nemá vliv (na funkci agronoma zcela určitě nesmile:.

          Komentovat


            #6
            O: Apollo 1240 test funkčnosti

            stale cekame na foto

            btw: John Chucky Hertell udelal reprodukci toho PCB - nekde jsem to videl

            Komentovat


              #7
              O: Apollo 1240 test funkčnosti

              Nejsem žádnej fotograf , tak lepší foto nebude.


              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_0755.jpg
Počet zobrazení: 2
Velikost: 178,2 KB
ID: 111814Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_0757.jpg
Počet zobrazení: 2
Velikost: 185,9 KB
ID: 111815

              Zkusím pohledat, snad to najdu. Pokud to někdy rozběhnu , tak mám připravenou 060 i stabil. 3.3v sem už vyrobil. Proto mám taky ten konektorek nahcystanej tak, aby to bylo co nejníž. Je to na prd , když člověk už musí mít brýle na čtení. Bez lupy už se při takový práci neobejdu a po diskotéce lupa - brejle- lupa sem jak praštěněj pytlem. Normálně musím třeba chvíli čučet z okna , aby se oči zase uklidnily.
              Naposledy upravil lwawe; 12.01.2020, 11:35:14.

              Komentovat


                #8
                O: Apollo 1240 test funkčnosti

                Tu 060tku nech zatím v šupleti, máš tam bohužel MACH130...

                A kup si sklopné zvětšovací brejle a můžeš mít pod nima ty svoje načtení a diskoška se nekoná. Já bez nich nemůžu dělat už asi deset let...

                Komentovat


                  #9
                  O: Apollo 1240 test funkčnosti

                  Nedavno se to probiralo na Amibay, upgrade na 060 je funkcni i s MACH130.

                  Nebo mas jine zjisteni pane IDEfixi?

                  Komentovat


                    #10
                    O: Apollo 1240 test funkčnosti

                    Ale jistě, pane kolego k0xi, zkoušel sem dvě karty s MACH130 - první ani prd, druhá podle nálady, ale většinou přehlídka různých barevných Guru. Věděli jste, že existuje fialový...?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Apollo 1240 test funkčnosti

                      Jen pro referenci:

                      Hi, I'm looking for the firmware for a mach131 chip to update the Apollo card in the photo below from a 68040 to 68060. would anyone have already dumped this program? Thank you.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Apollo 1240 test funkčnosti

                        Přečti si diskusi u Chucka - http://wordpress.hertell.nu/?p=474

                        Závěr je asi takový, že to zdaleka není stopro a funguje to zcela nahodile, kus od kusu...

                        Komentovat


                          #13
                          O: Apollo 1240 test funkčnosti

                          Chucky píše, že udělal už přes několik karet s MACH130 http://wordpress.hertell.nu/?p=474
                          Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

                          Komentovat


                            #14
                            O: Apollo 1240 test funkčnosti

                            No ták, Kocoureeee...

                            A diskuzi si čet? Co tam píše Gunnar?

                            Komentovat


                              #15
                              O: Apollo 1240 test funkčnosti

                              Tak uz jsem si vzpomel - Solaris to asi zobnul na licoknize

                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: photo_2019-12-25_21-22-19.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 201,3 KB
ID: 111816

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X