Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

3.1.4 ruzne takove napady

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    3.1.4 ruzne takove napady

    Nahrada za Oxypatcher / HSMathsLibs

    Get the MuLib package, free of charge, from Aminet. The 68040 and 68060.library that are part of the package provide the "fpsp.resource", which provides direct access to the math emulation code without a trap. The mathieeedoubbas/singbas libraries from 3.1.4 already make use of this resource for math operations, and hence do not require a trap (hence, replace the "HS" libs, except that the system libraries are generic and also work in the absense of a FPU). From the MuLib package, use MuRedox. It is a more than able replacement for the Oxypatcher that, unlike the latter, knows the complete instruction set of the 68881/882 and includes a tiny "just in time compiler" to generate instruction the program needs. Hence, no operating system required, all available for you free of charge, from Aminet, including proper system integration into 3.1.4.

    #2
    Jen pro zajimavost temer rok po vydani AmigaOS 3.4.1 jsou konecne k dispozici release notes. Ke stazeni zde.

    Registrovani uzivatele si navic mohou po prihlaseni stahnout Locale Extras 45.315 (ty obsahuji pravdepodobne pouze "localization materials for greek, polish and russian languages that require additional system setup to work").
    Naposledy upravil ExiE; 21.05.2020, 13:00:59. Důvod: rozsireni informaci

    Komentovat


      #3
      Teď k tomu zrovna vyšel nějaký patch mám dojem? 3.1.4.1? Nebo to jsou jen ty notes?
      Naposledy upravil Predseda; 21.05.2020, 12:51:53.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


      • ExiE
        ExiE komentoval
        Editace komentáře
        Ja se obavam, ze zatim jen ty release notes

      #4
      Malé update vyšlo již dřív:
      File information for AmigaOS-3.1.4.1-Update.zip
      File size: 802478 Bytes
      File date: 2019-07-08
      Download

      This is a minor bugfix update to AmigaOS 3.1.4, however a few small features managed to slip-in:
      Danish (dansk) and swedish (svenska) AmigaOS catalogs.
      Setpatch now has the ability to load both an audio.deviceand a Shell-Seg update by itself.
      Audio.device can now deal with some bad programmingpractices many third party developers incurred.
      HDToolBox now suggests more adequate block sizes for largedrives.
      CrossDOS is now more tolerant to wrongly configuredmountlists and foreign character sets.
      Of course, we managed to address many more bug fixes. The change log is more than 260K large and covers components such as the CDFileSystem, the new intution support, audio device, disk support (Format, FastFileSystem and HDToolBox), the Shell, several AmigaDOS commands, DiskDoctor, and many more components.


      Release notes teď:

      File information for AmigaOS-3.1.4.x-RelNotes.lha
      File size: 272322 Bytes
      File date: 2020-05-17

      Release Notes are, to put it simple, a short summary written by a
      developer when a change is made on a component that makes it worth
      bumping up the version/revision number. It contains geeky tech stuff
      most users won't probably understand, but programmers and advanced
      users can probably apreciate, as they provide more insight into what
      actually transpired in the period they cover.
      Amiga 3000 FULL load

      Komentovat


        #5
        Aha, takže to je ten "The change log is more than 260K large ".
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #6
          Zkusil jsem WB 3.1.4, nikdy drive jsem to ani nevidel. Obsahuje to take Glowicons, coz je pekne, ale nepochopil jsem, jestli jsou GlowIcons (ktere jsou na disku Storage 3.1.4) pouze pro PAL/Interlace, nebo i pro rozliseni bez interlace, jako stare ikony.

          Komentovat


            #7
            Uz jsem nasel nejake screeny a je to asi tak, glowicons jsou delane pro interlace, respektive normalni rozliseni, ne to na Amize oblibele PALove 640×256.


            Jen chvili jsem s tim blbnul ve WinUAE a nemuzu rict, ze bych vsemu rozumnel, nebo ze by vsechno v instalatoru dobre fungovalo. Je tam docela chaos pokud clovek ma nebo nema ROM 3.1.4. Starsi WB 3.1 proste funguje hned a to mam rad, tady je potreba precist hromadu dokumentace a trochu s tim experimentovat.

            Komentovat


              #8
              Já osobně už bych se nevrátil ani k 3.1, ani k 3.9 BB2. Nevím co myslíš tim, že v instalátoru dobře nefunguje. Pokud máš HW nebo skick ROM 3.1.4 tak isntalace je a funkce je úplně stejná jako 3.1 a po instalaci se tak i chová. Já jediné co vždy nahrazuji z defaultu je PŘÍŠERNÁ icon.library a dávám tam tohle https://aminet.net/package/util/libs/IconLib_46.4
              Amiga 4000T (060, PPC, Mediator) | Amiga 1200T (Apollo 1240) | Amiga 1200T (Apollo 1260, Mediator) | Amiga 1200 (TF1260) a pár dalších A1200 ...

              Komentovat


                #9
                Instalator to "nejak" nainstaluje, ale pro dalsi upravy mysis rucne zasahovat do SS, coz mi nepripada uplne stastne, mohl to resit uz instalator vhodnym dotazem, pripadne mohou v SS byt vhodne rozhodovaci podminky. Zadna katastrofa.

                Komentovat


                  #10
                  Doda: Je to stejné jako když nainstaluješ jakýkoli jiný systém v základu, pak si tam přidáváš co chceš. Možná jsi jen zmlsaný ClassicWB, kde vše máš na začátku. A jestli z toho chceš udělat něco jako CWB, tak si tam přidej BestWB. Je to 6 disket nejrůznějších doplňků.
                  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                  -----------------------------------------------
                  Líbí se mi Retropolis

                  Komentovat


                    #11
                    DaMi Rozumim, ale tim to neni. Navic BestWB uz tam mam, ale docela mi pada DirWork, ktery je v tom BestWB, nevim proc, to zatim neresim.

                    Mam to ve WinUEA, pouzil jsem k tomu ROM pro 3.1.4. a dost jsem se po instalaci zlobil s knihovnama v LIBS, ktere se natahuji na zaklade atributu "p", jestli to pisu spravne. Nektere mit musis (ten soubor), ale nesmi mit atribut "p", jine ho musi mit a u jinych tam nesmis mit ani ten soubor, musi byt nekde pric.

                    Navic intuition.library (ta upravene, aby bylo mozne posouvat okna mimo screen) se musi rucne zkopirovat z jedne z disket, vcetne toho atributu "p" a taky se musi rucne editovat startup-squence, neco tam zaremovat, uz si to presne nepamatuji, delal jsem to o vikendu.

                    Pak to presvedcit, aby to jelo s ROM 3.1 taky chtelo docela koumani.

                    Soucasne instalacky obsahuji i skript pro moznost zmeny beznych 4-barevnych ikon na glowicons a zpet, coz je zrejme jen jeden radek ze cli, jen kopie vsech ikon. Kdo vi proc mi to par ikon nechalo jak jsou, musel jsem je rucne dokopirovat z diskety Storage_3.1.4.

                    Tak tohle myslim. par mrzutosni, nic co bych nezvladl.

                    Komentovat


                      #12
                      Proč ale chceš, aby WB3.1.4 jel na KS3.1?
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #13
                        Protože je to nejsnazší a při instalaci, když nemáš hw romku, si instalátor udělá softkick.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #14
                          Pri prvnim startu dojde k nahrazeni nekterych knihoven, pak reset s bezi to jak ma na 3.1.4. Tomu resetu se nejde vzdy vyhnout ani s ROM 3.1.4, kdyz chces novou intuition.library. Kazdopadne v dokumentaci zminuji, ze to celkove neni uplne 100% nahrada ROM, ze snad nejake (nezminene) veci z ROM 3.1 patchnout nejdou.

                          Ja si s tim hraju a chci vsemu rozumnet, nic jineho tim nesleduji. Dam si to asi do MiSTu, takze s tou verzi ROM je mi to technicky jedno.

                          Komentovat


                            #15
                            To bych se divil. Jinak 3.9 a 3.5 podobně nahrávali svou část do ROM. Já to měl složité používal jsem MapROM funkci kdy jsem nahrál 3.1 Kick a následně se patchovalo.
                            Dost možná se jedná o to, že ne všechno se musí patchovat.
                            Dum spiro spero!
                            Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X