Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

požadavky her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    požadavky her

    Existuje, prosím, nějaká db her pro A500 kde je uveden i požadavek na paměť ? Zajímalo by mě jak moc byl potřeba 1mb na hry. Jestli většině nestačilo jen 512Kb.

    Co sem našel tak je u HW jen OCS/ECS a nic víc. např. na Lemonamiga.

    děkuji

    #2
    O: požadavky her

    Prolistuj whdl archiv, tam je to vesměs uvedeno v názvech zipů.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      #3
      O: požadavky her

      Seznam nemam, ale vetsine her 512Kb stacilo. Tehdy jsem mel dlouho jen zakladni Amigu a nemyslim, ze hych tech her pro “mega” bylo nejak moc.

      Komentovat


        #4
        O: požadavky her

        Většinou byly požadavky napsané na krabici, mrkni na https://hol.abime.net/. Si pamatuji, že třeba Alien Breed na 512kB Amize spustil toto:
        Amiga (Computer), Alien Breed (Video Game), Video Game (Industry)
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          O: požadavky her

          Poison si to asi chce nekde filtrovat, nez prohlizet 3000 krabic. Je to jen muj odhad, ale podle me tech her pro mega bylo sotva 10%, i min.

          Komentovat


            #6
            O: požadavky her

            Tak Amigu 500 s 512KB RAM provozuje jen masochista nebo Poison . Taky bych asi neprovozoval ZX Spectrum 16KB. Myslím si, že taková databáze asi neexistuje.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              O: požadavky her

              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
              Poison si to asi chce nekde filtrovat, nez prohlizet 3000 krabic. Je to jen muj odhad, ale podle me tech her pro mega bylo sotva 10%, i min.
              Naopak, kdyz vyjdu ze statistik WHDLoad, tak vychazi vice...

              Komentovat


                #8
                O: požadavky her

                Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                Naopak, kdyz vyjdu ze statistik WHDLoad, tak vychazi vice...
                To ano, ale WHD ma pozadvaky podstatne vyssi, tam bych rekl, ze uplne rozumne minimum je 4MB, protoze na hole A1200 toho moc rozchodit nejde. Osobne jsem tedy provozoval 2MB Minimig a to moc neslo. 4MB byly podstatne veselejsi.

                Ja mluvim o dobovych disketovych verzich.

                Komentovat


                  #9
                  O: požadavky her

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Poison si to asi chce nekde filtrovat, nez prohlizet 3000 krabic. Je to jen muj odhad, ale podle me tech her pro mega bylo sotva 10%, i min.
                  přesně. vycházel sem z toho že pro ST toto existuje. Nicméně důvodem je, že sem se zapletl na Discordu do debaty, že když já měl A500 s 512Kb někdy před 30ti lety, tak si pamatuji, že mi 80 procent půjčených her nechodilo. A teďka na jednou zjišťuji, že asi tenkrát muselo být něco špatně, protože mě všichni přesvědčují, že 512Kb by mělo stačit každému A má paměť se mě asi snaží oklamat nebo co Tak bylo mi asi 10-11 . . no

                  každopádně děkuji všem za info

                  Komentovat


                    #10
                    O: požadavky her

                    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                    To ano, ale WHD ma pozadvaky podstatne vyssi, tam bych rekl, ze uplne rozumne minimum je 4MB, protoze na hole A1200 toho moc rozchodit nejde. Osobne jsem tedy provozoval 2MB Minimig a to moc neslo. 4MB byly podstatne veselejsi.

                    Ja mluvim o dobovych disketovych verzich.
                    ja samozrejme taky

                    Komentovat


                      #11
                      O: požadavky her

                      Kdyz jsem ja kupoval ve Vidni mou prvni A500 tak jsem zaroven bral i 521 kB fast, protoze 512 rozhodne kazdemu nestacilo, tech zajimavych her co to vyzadovalo nebo vyuzivalo byla spousta... to o tom pul megu rozhlasovali jedine socky

                      Komentovat


                        #12
                        O: požadavky her

                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        ja samozrejme taky
                        https://whdload.de/games.csv

                        Peknny soubor, ja ale myslim dobove hry pro A500, do toho souboru se kazdopadne jeste podivam, ale:

                        1) Nejde tam rozlisit hry pro AGA

                        2) Napriklad Xenox II, ktery chodi na 512KB, tam ma uvedeno 792KB. Co to je?

                        3) Kdyz umazu co je evidentne pro AGA a zbuytku nejak primerene verim (nevim jak verit treba tomu Xenon II), tak pocet her pro 1MB je asi 20% z toho seznamu. To je sice vic nez jsem cekal, ale zas to neni uplne mimo. Co vim, tak se ale uvadi, ze na Amigu je asi 6000 her, ktere se nepovazuji za nesmysl, ale tezko rict, Predseda to treba upresni Tim myslim, ze ten seznam z WHD nemusi byt az tak kompletni a nakonec tech 10% muze by bliz nez se zda.

                        Ja na tom samozrejme netrvam, ale kdysi jsem mel holou A500 docela dlouho a "mega" mi sice chybelo, ale co si vzpominam, tak ne zas tak moc. S megem to bylo mnohem veselejsi, to je jasny. Ze toho Poisonovi naopak vetsina nechodila, to je pro me osobne spis prekvapeni.

                        Komentovat


                          #13
                          O: požadavky her

                          Většinou byly požadavky napsané na krabici, mrkni na https://hol.abime.net/. Si pamatuji, že třeba Alien Breed na 512kB Amize spustil toto:
                          https://www.youtube.com/watch?v=rOZs3yPAPAo
                          toto som nikdy nevidel, lebo som mal od zaciatku 1M, ale ked mi to kamarat ukazal, spravil som loužičku.
                          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X