Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RAM A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    RAM A1200

    Jaký je nejlevnější nebo nejefektivnější způsob rozšíření RAM u čisté A1200?
    Vypadá to, že budu potřebovat rozšíření. Už si vytvářím prostředí pomocí classicwb pod WinUAE a WHDload má problémy s nedostatkem paměti při spouštění SWOSu (kvuli tomu v podstate porizuju CF hdd ) Hlasi to pak nedostatek i kdyz nabootoju jenom do ciste konzole.
    A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

    #2
    zkousel si swos bez preloadu jesli nejede?

    Code:
    REQUIREMENTS:
    - Slave requires WHDLOAD V12+.
    - Game requires 2.0 MB Chip Mem (+ 1.8 other memory for preload option)
    podle tohohle to musi jet. uber buffery u partisny, pripadne namountuj jen jednu.

    jinak nejlevnejsi je nejaka 4/8mb pametova karta, ale kde ji dneska levne sehnat to je votazka
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      Hm. Preload nemam zapnuty. Teda aspon v global prefs nic neni. Updatoval jsem na novejsi verzi. Ve wbclassic byla nejaka starsi. Pokud nabootuju jenom do konzole, tak z toho vyzdimam asi 1,8MB volny pameti. To by snad mohlo stacit. Nevite proc mi porad pri pokusu o spusteni programu z prikazove radky vyskakuje pozadavek na jednotku ENV? Az kdyz dam cancel tak se program spusti.
      A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je choudy
        Nevite proc mi porad pri pokusu o spusteni programu z prikazove radky vyskakuje pozadavek na jednotku ENV? Az kdyz dam cancel tak se program spusti.
        Pokud ti amiga nemůže najít ENV, vytvoř si ho v ramdisku a to pak naassignuj:

        Code:
        makedir ram:env
        assign env: ram:env
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          no a co je vlastne ENV? Pise: please insert volume ENV in any drive.
          A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je choudy
            no a co je vlastne ENV? Pise: please insert volume ENV in any drive.
            Jestli tě to svádí hledat nějakou ENV disketu, tak ji nehledej. ENV je pomocné zařízení systému, z kterého se načítají nastavení systému a programů. Řekl bych, že se mluví o tzv. environmentálních nastaveních.
            Toto zařízení je automaticky vytvářeno startupsekvencí, kde se pak do prázdného ENV: kopíruje obsah z preferencí, konkrétně z adresáře ENV-Archive. Moje domněnka jesti taková, že je takto činěno proto, že po nakopírování do ENV: v ramdisku jsou tato nastavení rychleji dostupná.

            Jinak mrkni na základy práce se zařízeníma, třeba sem.
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je choudy
              Hm. Preload nemam zapnuty. Teda aspon v global prefs nic neni. Updatoval jsem na novejsi verzi. Ve wbclassic byla nejaka starsi. Pokud nabootuju jenom do konzole, tak z toho vyzdimam asi 1,8MB volny pameti. .
              no vykasli se na global prefs a koukni do ikony primo te hry, ja myslim ze tam bude preload esli to mas z nejakyho baliku

              1.8 je ale malo, pokud to chce 2mb tak to proste nestaci.

              a je to divny, normalne po nabotovani do konzole mas 2mb jak vysity. zkousels napsat avail v cli?
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                No kdyz nabootuju bez startup sekvence tak avail mi vypise

                A 1857912, IU 238216, Max 2096128, Larg 1856888

                pomoci cd si dojedu az k nainstalovanymu swosu a pak akorat spustim
                whdload slave=swos.slave

                splashcreeen a pak out of memory
                A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                Komentovat


                  #9
                  bez startupu takhle malo? nemas moc partisnu/bufferu?
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Partisnu mam jen jednu a buffery nevim. Kde to zjistim a popripade upravim?
                    A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                    Komentovat


                      #11
                      v hdtoolboxu je u kazde partisny prirazeny urcity pocet buffers, neco jako cache. 200kb pryc se fakt hodne jako, mel by si mit 1.98mb
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        tak buffers je defaultne nastaveno na 30. Na kolik je mam tak snizit? Je to partisna na 256MB CF karte.
                        A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                        Komentovat


                          #13
                          no a ted jsem jeste zjistil, ze ta hodnota nejde zmenit. Kdyz si zapnu v hdtoolbox u partition advanced options, tak sice muzu v policku buffers zmenit hodnotu ale pak kdyz se vratim ven, tak nemuzu to nastaveni ulozit.
                          A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                          Komentovat


                            #14
                            Jo pardon, ja zapomnel, ze musim po napsani ty hodnoty zmacknout enter
                            A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                            Komentovat


                              #15
                              Ale stejne. Uz mam buffers na nule a mam availlable 1873032 a in use 223096
                              A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X