Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kabel pro propojení Amigy s PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kabel pro propojení Amigy s PC

    Chtěl bych přenést data z PC do Amigy, ale přes diskety se mi to tahat nechce. Našel jsem, že existuje možnost propojit počítače přes paralelní nebo sériový laplink. Tak se chci zeptat, jaký kabel si k tomu mám sehnat. Rád bych, aby to byl kabel hotový k použití bez nutnosti přepájet drátky (nemám na to vybavení).

    Našel jsem tyhle odkazy:

    Máte někdo s těmito kabely zkušenosti? Fungují bez nutnosti úprav? Pokud víte o dalších kabelech nebo prodejcích, dejte sem, prosím, odkazy.

    #2
    Seriovy penos je nejpomalejsi, kup si paralelni kabel

    Ale slysel jsem, ze PC2Am308.lha nechodi na novych Win/HW. Ja to pouzival jen kdysi se starymi Win95.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Díky za tip...
      A jaký program pro přenos přes laplink funguje pod WinXP?

      Komentovat


        #4
        pc2am funguje i pod xp, jen je nekdy potreba poladit v biosu nastaveni portu
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Tak se mi podařilo rozchodit Pc2Am k propojení Amigy 1200 s WinXP přes paralelní port.

          Bylo to pro mě jako pro začátečníka dost složitý, tak doufám, že tenhle popis někomu v budoucnu pomůže a ušetří mu spoustu hledání po netu.

          Koupil jsem Paralelni kabel Laplink a propojil s ním PC a Amigu.

          Z Aminetu jsem si stáhnul Pc2Am a nainstaloval v Amize. Ještě předtím to po mně chtělo doinstalovat Installer v43.3, ale to je možná jen případ mého Workbenche.

          Na PC jsem si z archívu PC2Am308.lha vybalil adresář PutToPC. Spustil jsem konfigurační program PC2AMCFG.EXE, zaškrtl PARALLEL, pak LPT1, typ kabelu 4W Laplink a uložil nastavení.

          V BIOSU jsem měl typ paralelního portu nastavený na SPP.

          Na PC jsem přenos přes kabel spustil programem PC2AMIGA.EXE. Při spuštění se objevilo prázdné černé okno. Na Amize jsem zadal příkaz "mount pc:" a chtěl jsem se přepnout na zařízení pc:, ale objevila se chybová hláška, že komunikaci nelze navázat. Myslel jsem, že problém bude třeba v nastavení paralelního portu v BIOSu PC - lze změnit typ portu (SPP, ECP, ...) a cislo portu (378, 278, ...). Zkoušel jsem měnit čísla portů, ale stále se nedařilo komunikaci mezi PC a Amigou navázat. Pak jsem našel na https://eab.abime.net/archive/index.php/t-5159.html fígl. PC2AMIGA.EXE je potřeba spustit dvakrát! Spustí se poprvé - zobrazí se černé prázdné dosovské okno, které se nechá otevřené. Hned nato se spustí PC2AMIGA.EXE podruhé - v novém okně se objeví text "Amiga <-> PC transferer". Pak jsem zavřel první prázdné černé okno a komunikace s Amigou začala fungovat.

          Na Amize se tak vytvořilo zařízení pc:, které obsahovalo všechna písmena disků na PC, a tak se dalo dostat ke všem souborům na PC.

          Mělo to ale háček. Jména adresářů a souborů se nezobrazovala celá, byla ve formátu DOSu 8.3, tedy jméno zkrácené na 8 znaků plus 3 znaky přípona souboru. A tady bylo potřeba dalšího fíglu z https://eab.abime.net/archive/index.php/t-5159.html, aby se zobrazovaly dlouhé názvy. Do textového souboru config.nt, který je v "%SystemRoot%\system32\CONFIG.NT", tzn. většinou "c:\windows\system32\config.nt", jsem na konec souboru doplnil "device=%SystemRoot%\system32\setver.exe". Zrestartoval jsem PC, pak do příkazové řádky napsal "setver.exe PC2AMIGA.EXE 7.10" a spustil. Tohle stačilo udělat jen jednou, XPčka si po restartu už nastavení pamatovala. Po restartu PC už jen stačilo spustit PC2AMIGA.EXE podle prvního fíglu a ve druhém spuštěném okně se zobrazil nový text "DOS 7.0+ detected, using long filenames.". V zařízení pc: na Amize tak byly vidět celé dlouhé názvy souborů.

          Komentovat


            #6
            Ja mam kabel Usb/paralel a OS Vista Home Premium da sa to nejako urobit aby slo tahat data_????
            A1200, Blizard 1220/4, Mouse Leaguer Int. Corp. Model LG-BM-3816, Joy GJ Megastar jr SV 135

            Komentovat


              #7
              Tahle kombinace asi ne.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                Asi velice problematicky a to i v případě, že se jedná o regulérní LPT port na USB. Obvykle je to jen jakási "redukce" pro tiskárny.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X