Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CF versus 2.5" HDD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CF versus 2.5" HDD

    Takže jsem rozchodil celkem bez problémů CF. Zviditelnil v HDTools, vytvořil partišny, zformátoval a nainstaloval OS3,1 prostě blablabla klasika. Ovšem ted potřebuju přetáhnout data z toho 2,5" hadru na tu CF a at přemýšlím jak chci kromě klasického Diavola nevidím jinou možnost. Poradíte někdo? Nějaké třeba primitivn řešení? Teoreticky by měl na jedné kšandě jet jak ten hadr tak i ta CF, bud dělám něco blbě nebo je praxe jiná.
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    #2
    Nenapadá mě zkontrolovat nic jiného něž master slave jumpery nebo na šráku zaměnit disky. Pokud nemáš šrák pro dva disky, co třeba to zkusit v pc ve winuae? Virtuální odkládací hadr a pak šup s tím na CF kartu?
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      praxe je takova ze to s 2.5 redukci normalne chodi, akorat sem musel disk dat jako master a CF jako slave, vobracene nebyl disk videt
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Ted jsem chtěl vyzkoušet PCMCIA redukci s CF kartou 512MB Kingston. Amigácká utilita PrepCard ji vidí, ale pokud ji chci připravit jako disk, hodí chybovou hlášku a konec. Nevíte v čem je problém, popř. zda existuje jiná utilita, která to zvládne ošetřit? Na ebay i na jiných stránkách o Amize přitom nabízejí adaptéry s CF kartami na přenos dat mezi PC a Amigou, takže fachat by to mělo.
        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

        Komentovat


          #5
          Ono totiž ta CF karta přes PCMCIA musí být naformátovaná v pc formátu FAT, což předpokládám, že máš, pokud si ji neformátoval přes IDE CF redukci. To, že ji v amize pak přečteš umožní utilita CFD. Víc info najdeš TADY.

          Rozjet CF kartu přes PCMCIA redukci jako klasický amiga hadr nehrozí.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Takže konečně vyřešeno!!!!
            Díky Damimu, jsem si stáhl CF a FAT95, ty si v DO rozbalil, překopíroval do C potřebné soubory, dále 2 device atd. a hned po restartu se mi zasunutá CF karta ukázala jako NDOS disk. Pak už jen ji stačilo zformátovat, překopírovat soubory ze starého disku na kartu, vypnout amču, vyměnit starý HDD za CF HDD spustit amču, znovu zkopírovat CF a FAT95 soubory a pak jen překopírovat obsah CF karty na CF HDD.
            Pohodová, tichá a svižná práce, starý HDD půjde do aukce
            Amiga prostě RULEZ!!!
            Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

            Komentovat


              #7
              dyby sis cece precet ten clanek od Probera, tam je to popsany jak rozchodit
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Svatá pravda, občas stačí použít vyhledávání a to jen na tomto serveru.
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
                  Takže konečně vyřešeno!!!!
                  Díky Damimu, jsem si stáhl CF a FAT95, ty si v DO rozbalil, překopíroval do C potřebné soubory, dále 2 device atd. a hned po restartu se mi zasunutá CF karta ukázala jako NDOS disk. Pak už jen ji stačilo zformátovat, překopírovat soubory ze starého disku na kartu, vypnout amču, vyměnit starý HDD za CF HDD spustit amču, znovu zkopírovat CF a FAT95 soubory a pak jen překopírovat obsah CF karty na CF HDD.
                  Pohodová, tichá a svižná práce, starý HDD půjde do aukce
                  Amiga prostě RULEZ!!!
                  jedine problem pri kopirovani co som mal cez PCMCIA CF kartu je ze rusi asi niektore priznaky suborov, t.j. napr. subory na amiga HDD ako script treba znova dat ako script )

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je eddie Přejít na původní příspěvek
                    jedine problem pri kopirovani co som mal cez PCMCIA CF kartu je ze rusi asi niektore priznaky suborov, t.j. napr. subory na amiga HDD ako script treba znova dat ako script )
                    tak to je celkem logicky, FAT95 takovehle priznaky nema. bez si stezovat billovi
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X