Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

EFIKA

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    EFIKA

    Co říkáte na tento kus železa? Má to nějakou budoucnost? Pokud na tom poběží Morpf OS a emulace Amigy přes JIT emulátor tak se nechám překvapit.
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    #2
    Tak cena 2500,- je hodně fajn, ale osobně bych počkal až na ní uvidím jet MorphOS. Jinak je to obyč deska na Linux, což není nic moc extra.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Skoda ze tu neni k videni MarK, neb uz ji ma doma a ted nekde asi loudi tu betu MOS 1.5
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Tahle mašinka vypadá zajímavě. O její použitelnosti se mi podařilo něco málo najít tady: http://www.pegasos.cz/forum/viewtopic.php?id=5 A pak jsem vygooglil konferenci "Pegasos" na Pandora.cz, kde jsem našel pár odkazů pro ty, kdo by chtěli vědět, jak bude vypadat kysňa k tomuto stroji:
        Zde jsou navrhy bedny od Genesi, pohled z boku:

        pohled zepredu:


        Zde je fotka pro porovnani velikosti s pivem:

        A pro zajimavost mrknete sem:

        http://www.flickr.com/photos/54643129@N00/261395088/ tahle poslední je dobrá...
        Naposledy upravil Prober; 28.12.2006, 21:22:49.
        Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

        Komentovat


          #5
          No jelikoz je Efika mini deska asi standardu mini-ITX, tak bych ji nechtel. Radeji bych nejakou micro-ATX, kterou vrazim do nejake pekne skrine. Ono je to stejne jedno, pokud na tom nepojede Amiga OS4
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Amiga OS4 by byl samozřejmě fajn, ale MorphOS (prý) je taky dobrej. Chtěl bych ale (lidově řečeno) "vidět co to umí".
            Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

            Komentovat


              #7
              To je majinkatý! A looooostomilýýýý!!!
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                hoj

                takze... efiku mam doma, ted dokonce dve... jako zdroj lze pouzit normalni atx zdroj, ja dostal od Chaina picopsu. zatim na tom bezi stale jenom linux, MorphOS jsem se pokousel splasit aspon pro demonstraci, ale nikdo mi nevysel vstrict... na jednu stranu to chapu... na druhou... takze jestli chcete efiku nekdo videt (bez MorphOSu), tak prijedte na ArtWay, ja ji tam urcite vezmu.

                baj, MarK.

                Komentovat


                  #9
                  Che che, Marku, mam takovej dojem, že už kdysi, před pár lety, jsme se na Novinkách.cz domlouvali, že bych se k tobě přišel podívat na Pegasos, že jo? Na Novinkách jsem byl pod nickem ParaDroid... no nic.

                  Já bych chtěl jenom docela vědět nějakou kalkulaci, za kolik se dá pořídit nějakej průměrnej systém, kterej by se dal smysluplně využít na net a podobný blbinky, na základě Efiky. Čili aby tam byla deska, zdroj, nějaký disk nebo něco v tom smyslu, grafika (ta není integrovaná, jestli jsem to dobře pochopil?) a základní periferie (kromě monitoru) - prostě aby to byl celý použitelný počítač. Prošel jsem si celou diskusi na Pegasos.cz a nějak jsem se k tomu nedobral.

                  A když bych teda nakrásně něco takovýho sestavil, k čemu by mi to bylo? Co bych na tom mohl dělat? Můžu s tím na net / icq, napíšu si na tom základní dokumenty, kompatibilní s PC formátama, přehraju si na tom mp3 nebo hudební CD? Připojím k tomu třeba flashku, foťák? Mohl by mi to někdo vysvětlit jako úplně neznalému?
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #10
                    Přímo na http://www.azpocitace.cz/productlist...2&id_catalog=1 máš dvě kompletní sestavy Efiky. A na Efice můžeš dělat cokoliv, co můžeš dělat pod linuxem, tedy logicky.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      Můžu s tím na net / icq, napíšu si na tom základní dokumenty, kompatibilní s PC formátama, přehraju si na tom mp3 nebo hudební CD? Připojím k tomu třeba flashku, foťák?
                      presne tak jak to rikas
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        obyc atx case se zdrojem... 1000 kc
                        2.5" hdd 40 giga, 1300 kc
                        ati grafarna... 700 kc starsi?
                        mys+klavesnice 300 kc

                        to mas efiku + 3300 kc...

                        a muzes na tom delat vsechno... jenom ne nejak extra rychle...

                        baj, MarK.

                        Komentovat


                          #13
                          Zajímavé. Jenom samozřejmě - pokud minipočítač, chce to minicase a minizdroj, tím se to trošku prodraží. Jaká nejmenší výška cca jde s deskou naležato dosáhnout, pokud se tam dá nějaká karta? Asi tak, baj voko? Prostě nějak si furt neumím představit, co čeho se to vejde.
                          Naposledy upravil Predseda; 19.06.2007, 08:38:22.
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            vejde se to do kastliku na prenosny disk
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              pokud vim, tak je to 38 mm... coz je vyska efiky s agp redukci... standardni grafarna se do teto vejsky vejde...

                              baj, MarK.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X