Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4 venku !!

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
    Tady nejde o realistu ani o pokrytce. Jenže vy tady plácáte věci o oblíbenosti podle Emule (a tomu se jako musím hodně smát) a porovnáváte OS4 s ostatními systémy. Fajn porovnávání v pohodě, ale jako mluvit o tom jak dlouho to trvá, když má na to tým 20-30 lidí a srovnávat to s něčím na čem dělají tisíce vývojářů je bláznovství.

    Jako snad si tady mezi sebou nemusíme vysvětlovat, proč je všechno na Amigu tak předražené. To se řešilo v průběhu mnoha posledních let. Samozřejmě, že nelze očekávat, že po vydání OS4 to zatřepe s postavením Widlí na trhu... To jako určitě ne. Proto jsem psal, že objevujete Ameriku.

    Proto se taky výrobci desek už nezaměřují pouze na desktopy, ale jako třeba u Samanthy je nabízejí také pro průmysl.... Ale to nebudu rozepisovat, stačíobčas číst informace na portálu.
    Tvoje nazory si cenim, viem co sa mi snazis povedat a ja to beriem,
    ono ked sa tu nieco napise, tak to niekedy zvlasne vyznie.
    A to je kamen urazu, je ine ked sa s niekym bavis face2face na zivo
    a ine ked sa to napise, moze to zniet urazlivo alebo pokritecky.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #62
      No vidíte, jak ste to nádherně ukončili. Ani nabylo potřeba do toho vašeho malého flameware zasahovat. Vždyť už sme velký kluci, ne ?

      Komentovat


        #63
        Ja to jen prepastnu z akf pro ty co to necetli, je to fakt


        Code:
        16.02.2007
        
        [EMAIL="jankurobert@seznam.cz"]jankurobert@seznam.cz[/EMAIL]
        
        737318262
        
        Sháním OS 4.0 nebo 3.9 pro motoroly. Předem děkuji Co pak ten software nikdo nemá ??????????

        Předem děkuji
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #64
          Vlastny nazor...

          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
          Kamenovat tě nikdo nebude. Jako vlastní názor je vítán, ale s rozumem. Já se tímto tedy omlouvám, ale nejvíce mě vytočila ta věta o Emule. To jako promiň, ale to jste nemohli myslet vážně...
          Praveze s tym vlastnym nazorom tu je problem. Staci aby niekto napisal iny nazor ako mas Ty alebo Chain a uz je ohen na streche. Len sa divim ze tu nikto nevytahuje ban. Aj ked neviem co si myslel tymi dalsimi moderatormi ?? A to emule som vysvetloval ako to myslel, a preco zrovna podla torentov by sa nemohla hodnotit oblubenost netusim. Zrejme najoblubenejsie pesnicky su tie co sa cez P2P nestahuju, ze ? K tym priemyselnym pocitacom, v skutocnosti to moze byt aj presne naopak, neviem ktory projekt (mozno Efika) bol postaveny prave z priemyselneho pocitaca. Neviem urcite ci to je ona, ale urcite nejaku dosku takto zrecyklovali. Predavat par kuskov hardware by skoncili ako s A1. A oni to velmi dobre vedia. Preto priemysel.
          No a ak si myslis ze OS4 nebudu predavat ako OEM spolu s doskou tak si blazon. Ved to by si nezarobili ani na slanu vodu. Zrejme tu je pes zakopany aj s celym sharkom a podobne. Nie je problem s ovladacmi, ale to ci je Elbox eventualne ochotny platit licencne poplatky. Inak nie je jediny dovod preco by na Sharku OS4 uz davno nebezal. A to ze na Sharka sa licencia nebude vztahovat je zase cisto tvoja kalkulacia (classic Amiga). Ale podla mna uplne scestna.

          BTW. nikto tu nic nepisal o Vistach ale o BeOS a to je sakra rozdiel..
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #65
            Praveze s tym vlastnym nazorom tu je problem. Staci aby niekto napisal iny nazor ako mas Ty alebo Chain a uz je ohen na streche. Len sa divim ze tu nikto nevytahuje ban. Aj ked neviem co si myslel tymi dalsimi moderatormi ??
            To se ti jen zdá, možná máš nějaký chaino-proberův komplex. Je trochu škoda, že když se tady s někým do sporu, tak mám hned na stole, že se povyšuju jako zdejší admin. Proto jsem taky žádal o moderaci ostatní adminy, kterými jsou DaMi a IDEFix. Co si pamatuju, tak jediný konflik co jsi tady měl s Chainem byla záležitost z PS2 redukcema, což nakonec vedlo k odhalení problému a další menší úpravě. To není o vlastním názoru, to je o komunikaci. Navíc celá diskuze byla vedena s Booboem, a ty se jako vždy připleteš, stejně jako u těch redukcí...

            A to emule som vysvetloval ako to myslel, a preco zrovna podla torentov by sa nemohla hodnotit oblubenost netusim. Zrejme najoblubenejsie pesnicky su tie co sa cez P2P nestahuju, ze ?
            A můžeš mi vysvětlit, jak se může měřit oblíbenost OS podle počtu stáhnutí na P2P sítích? Takže kluci z Hyperionu pět let makají na vývoji OS4, a ty už tady plácáš o tom, jak moc se to bude tahat na P2P? Problém je v tom, že zrovna OS4 by se tahat neměla, a raději si ho koupit... a tím podpořit jeho další vývoj. Tahejte si Widle, u těch to může být jedno.

            K tym priemyselnym pocitacom, v skutocnosti to moze byt aj presne naopak, neviem ktory projekt (mozno Efika) bol postaveny prave z priemyselneho pocitaca. Neviem urcite ci to je ona, ale urcite nejaku dosku takto zrecyklovali. Predavat par kuskov hardware by skoncili ako s A1. A oni to velmi dobre vedia. Preto priemysel.
            Efika recyklována nebyla, byla však od začátku projektována jako počítač pro průmyslové využití.

            No a ak si myslis ze OS4 nebudu predavat ako OEM spolu s doskou tak si blazon. Ved to by si nezarobili ani na slanu vodu. Zrejme tu je pes zakopany aj s celym sharkom a podobne. Nie je problem s ovladacmi, ale to ci je Elbox eventualne ochotny platit licencne poplatky. Inak nie je jediny dovod preco by na Sharku OS4 uz davno nebezal. A to ze na Sharka sa licencia nebude vztahovat je zase cisto tvoja kalkulacia (classic Amiga). Ale podla mna uplne scestna.
            Budeš se divit, ale na Sharka se licence od Amiga Inc nevztahuje. Bude na něm použitelná classic verze OS4, která se dělá pro PPC turbokarty (Blizzard atd..).. To že na něm zatím neběží, není problém jenom Hyperionu, ale hlavně Elboxu, který tyto karty ještě vůbec nevyrábí.

            Takže s Booboem jsme si to vyřídili, není už třeba tohle téma dále rozebírat.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #66
              Tak si to vyjasnime !

              Zoberme to postupne, nech sa to nepletie:

              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
              To se ti jen zdá, možná máš nějaký chaino-proberův komplex. Je trochu škoda, že když se tady s někým do sporu, tak mám hned na stole, že se povyšuju jako zdejší admin. Proto jsem taky žádal o moderaci ostatní adminy, kterými jsou DaMi a IDEFix. Co si pamatuju, tak jediný konflik co jsi tady měl s Chainem byla záležitost z PS2 redukcema, což nakonec vedlo k odhalení problému a další menší úpravě. To není o vlastním názoru, to je o komunikaci. Navíc celá diskuze byla vedena s Booboem, a ty se jako vždy připleteš, stejně jako u těch redukcí...
              Ved prave to- preco sa do toho mali miesat zvysny admini. Mas svoj nazor, dobre a co mali riesit ostatny ? Si potreboval aby ti hladkali tvoje ego, alebo mali riesit nieco ine ?

              Redukcie na PS2 - tie mali 2 ludia ! Boobo a ja. Nemal si ju ty, nemal ju Chain ani nikto iny ! Chain ju nerobil z tych istych suciastok a nie je iste ci bola uplne rovnaka. A zacal s tym ako to vsetkym nebude fungovat atd. Lenze mne redukcia funguje. Kedze ako obvykle si daval dole Boobo tak som napisal, ze redukcia funguje atd. staci si pozriet vlakno. Tak neviem kto sa k comu pripletl, ja alebo ty co si o tom vedel uplne hovno ? Ale som rad ze si napisal nazor na mna, ked dam prispevok do diskusie. Pletiem sa ti tu, o.k. dobre vediet !
              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

              Komentovat


                #67
                Meratelnost oblubenosti

                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                A můžeš mi vysvětlit, jak se může měřit oblíbenost OS podle počtu stáhnutí na P2P sítích? Takže kluci z Hyperionu pět let makají na vývoji OS4, a ty už tady plácáš o tom, jak moc se to bude tahat na P2P? Problém je v tom, že zrovna OS4 by se tahat neměla, a raději si ho koupit... a tím podpořit jeho další vývoj. Tahejte si Widle, u těch to může být jedno.
                Normalne, podla poctu stiahnuti atd. Tak ako mozem merat oblubenost videa na YouTube podla poctu pozreti, ako mozem merat oblubenost MP3 podla poctu stiahnuti, ako mozem merat oblubenost Linux distra podla poctu stiahnuti, mozem to kludne urobit aj pri inom OS. Ja si to predstavit viem, ty nie. No a ? Kazdy mame svoj nazor a BODKA.
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #68
                  Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                  A můžeš mi vysvětlit, jak se může měřit oblíbenost OS podle počtu stáhnutí na P2P sítích? Takže kluci z Hyperionu pět let makají na vývoji OS4, a ty už tady plácáš o tom, jak moc se to bude tahat na P2P? Problém je v tom, že zrovna OS4 by se tahat neměla, a raději si ho koupit... a tím podpořit jeho další vývoj. Tahejte si Widle, u těch to může být jedno.
                  Kde som napisal, ze to budem tahat po P2P Ze sa z toho da zistit oblubenost a ze si to viem predstavit je jedna vec a to k na co ti to bude ked to stiahnes a nemas hardware je druha. Kapito ? Alebo mam napisat na co si to asi tak mozes nainstalovat...

                  A prosim, nedavaj mi lekcie z moralky o kradnuti softu. Stracas pamat ? Ak chces nieco ti z tohto fora pripomeniem. Chces ?

                  Ty veris tomu ze ked predaju par sto kusov, ze to bude stacit na vyvoj ? Kolko sa predalo dosiek pre Pega, kde bola cena za MorphOS uz v cene boardu a kde je dnes MorphOS. YES - opensource. Veris ze hrstka amigistov ma dost penazi na uzivenie dalsieho vyvoja operacneho systemu ? A o tom som pisal - BeOS. Prachy, pocet vyvojarov a nakoniec OpenSource. Iste bolo by to pekne, ale tomu neverim. Veris tomu - ok. Tvoj nazor a ja ti ho neberiem. Ale ja mam iny. Bol by som rad keby som sa mylil, lenze historia (nielen amigy) mi nedavaju ziadny dovod na optimizmus
                  A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                  Komentovat


                    #69
                    Ved prave to- preco sa do toho mali miesat zvysny admini. Mas svoj nazor, dobre a co mali riesit ostatny ? Si potreboval aby ti hladkali tvoje ego, alebo mali riesit nieco ine ?
                    Když si přečteš pravidla tak bys věděl, že tyhle hádky jsou těžký offtopic a kdybych v tom nebyl osobně zapojen, tak bych to tu už dávno promazal. Nicméně, abych se vyhnul nestrannému přístupu, poprosil jsem o administraci další dva lidi, co mají řešit takovéto problémy. Není to o EGU.

                    Problém s egem máš očividně ty, neb když se tady někdo z nás dostane do sporu se slovákem (a tohle není rasistická poznámka), začně se to uklidňovat a dokonce jsme se i navzájem omluvili, objevíš se ty jako Zorro mstitel a začneš vyvolávat problémy.

                    Redukcie na PS2 - tie mali 2 ludia ! Boobo a ja. Nemal si ju ty, nemal ju Chain ani nikto iny ! Chain ju nerobil z tych istych suciastok a nie je iste ci bola uplne rovnaka. A zacal s tym ako to vsetkym nebude fungovat atd. Lenze mne redukcia funguje. Kedze ako obvykle si daval dole Boobo tak som napisal, ze redukcia funguje atd. staci si pozriet vlakno. Tak neviem kto sa k comu pripletl, ja alebo ty co si o tom vedel uplne hovno ? Ale som rad ze si napisal nazor na mna, ked dam prispevok do diskusie. Pletiem sa ti tu, o.k. dobre vediet !
                    Tohle je už moc, ty máš vážně nějaký komplex pokud si vzpomínám, tak Chain pouze upozornil na problém, na což jste mu vy dva začali psát něco na způsob, ať se jde opláchnout. A nakonec tam problém vážně byl.
                    Škoda, že si to po tak dlouhé době ještě nedokážeš připustit a narovinu říct, že jsi se spletl.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #70
                      Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                      Normalne, podla poctu stiahnuti atd. Tak ako mozem merat oblubenost videa na YouTube podla poctu pozreti, ako mozem merat oblubenost MP3 podla poctu stiahnuti, ako mozem merat oblubenost Linux distra podla poctu stiahnuti, mozem to kludne urobit aj pri inom OS. Ja si to predstavit viem, ty nie. No a ? Kazdy mame svoj nazor a BODKA.
                      Oblíbenost podle stažení na EMULE.... tohle nemá cenu komentovat, nejspíš je to na Slovensku trochu jinak... (tohle opět není rasistická poznámka)
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #71
                        Kde som napisal, ze to budem tahat po P2P Ze sa z toho da zistit oblubenost a ze si to viem predstavit je jedna vec a to k na co ti to bude ked to stiahnes a nemas hardware je druha. Kapito ? Alebo mam napisat na co si to asi tak mozes nainstalovat...
                        A k čemu ti bude vědět, že se to stáhlo 1500x? Jako že OS4 má rádo 1500 lidí? Ty jsi blázen

                        A prosim, nedavaj mi lekcie z moralky o kradnuti softu. Stracas pamat ? Ak chces nieco ti z tohto fora pripomeniem. Chces ?
                        To jsem vážně zvědav co vymyslíš... jen do toho...

                        Ty veris tomu ze ked predaju par sto kusov, ze to bude stacit na vyvoj ? Kolko sa predalo dosiek pre Pega, kde bola cena za MorphOS uz v cene boardu a kde je dnes MorphOS. YES - opensource. Veris ze hrstka amigistov ma dost penazi na uzivenie dalsieho vyvoja operacneho systemu ? A o tom som pisal - BeOS. Prachy, pocet vyvojarov a nakoniec OpenSource. Iste bolo by to pekne, ale tomu neverim. Veris tomu - ok. Tvoj nazor a ja ti ho neberiem. Ale ja mam iny. Bol by som rad keby som sa mylil, lenze historia (nielen amigy) mi nedavaju ziadny dovod na optimizmus
                        Tak Nostradáme, počkáme uvidíme. Je jasné že OS4 neudělá žádnou díru do světa. Ale co jsi od toho čekal?
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #72
                          Os4

                          To si ale trosku vedla. Naco by ti bol OS4 ukradnuty ked nejni hardware. Ide iba o oblubenost, ked ide stiahnut z emule - nova verzia, upgrade. ZE MA NIEKTO ZAUJEM. Ved licencie su presne ako u Amigy - kupis hardware a dostanes OS4. Pochybujem ze nechaju predavat vyrobcov dosky (uvidime ci ma vobec pisat v mnoznom cisle) a kupovat OS zvlast. A narovinu, ako dlho si mozu bratri Friedenovy dovolit vyvyjat OS4? Neviem kolko ich je, ale na BeOS robili asi 40 a pre nedostatok vyvojarov to zabalily, lebo nestihali drzat krok. A programy, skoda reci. MorphOS detto, Altivec podporu slubuju uz 2 roky (najmenej). Ma zmysel spominat Efiku? A to nehovorim kolko rokov uz MorphOS existuje. Ja by som im strasne zelal uspech, ale v ten uz neverim..

                          A co som tym myslel. Ked sa z Teba stal taky bojovnik proti piratstvu a P2P sietam

                          Cakal som zazrak uz od roku 2000 !

                          Len pripominka - tato tema sa vola AmigaOS4 venku !! A o com sme sa tu bavili, o lietadlach ? Ja som bol v tom ze OS4, shark, efika (no zatial velmi nie) atd. spolu suvisia.

                          PS2 - a co som mal pisat ? Ze cela redukcia PS2 od Boobo je na PICU a uplne odjebana a vobec nic mi nefunguje - aby si bol spokojny ? Lebo chain napise ze mu nefunguje tlacitko ? Si zdravy ? A ze mne funguje, lebo zapinam amigu obcas alebo mam inu reviziu dosky to ta netrapi, ze ? Ty mas celkovo rad ked ti niekto len pritakava Fakt, ty mi vykladaj o EGU

                          A toto si mozes premazat, lebo TERAZ je to off-topic !
                          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                          Komentovat


                            #73
                            Uz toho nechte. Fakta jsou, ze OS4 na temer zadnem vyrabejicim se HW nejede (zatim). Podpora vyvojaru je mizerna. Bude to jen OS pro par nadsencu, kteri budou stejne primarne pouzivat normalni pocitac s Win/MacOS/Linux. Pokud nebude OS4 pro x86 platformu (jakoze na 100% nebude), tak komercne nemuze uspet. Uz se tesim, ze budu 10 let cekat na OS5, ktery pobezi zase na nejakem raritnim HW
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #74
                              Voodoo, jsi , dej si galagu a pokud tě to nepřejde, bojuj proti Mehdi Alimu!
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                #75
                                Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                                Voodoo, jsi , dej si galagu a pokud tě to nepřejde, bojuj proti Mehdi Alimu!
                                Idem na to
                                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X