Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Připojení Amigy 500 k TV

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Připojení Amigy 500 k TV

    Jelikož jsem ode dneška opět hrdým majitelem Amigy (500), očekávejte vyšší frekvenci dětských otázek. Dnešní várka bude jednoduchá: je ten CINCH s nápisem MONO vůbec určen k připojení TV? Myslím ten úplně vpravo, za portem RGB-VIDEO. Jsem vděčný za každou odpověď...
    Pro ty, kdo nebudou líní mi napsat "najdi si to na portále": na zadání slova "kabely" do vyhledávače portálu moje inteligence ještě stačila, ovšem po kliknutí na článeček "Jaké kabely jsou potřeba k připojení na TV? " se objevilo pouze "nemáte oprávnění pro prohlížení tohoto zdroje."
    To jen tak na okraj, aby se vědělo, co je příčinou tohoto slovního průjmu...
    Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

    #2
    Je to jen cernobily kompozitni video vystup, radeji si spachej RGB kabel zakonceny SCART konektorem, budes mit barevny a ostrejsi obraz
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        AHA! No, já na páchání čehokoliv v elektronice nejsem ten pravej, swpíš jsem na to levej. Ale řekněme, že příslušnej kabel se dá sehnat, na jedné straně bude, řečeno lidově, "serial" konektor a na druhým scart konektor - píšu to správně? V nejbližší době to ale vypadá, že vytáhnu ze skříně asi sto let starou čb TV Grundig a zapojím to aspoň nouzově...
        Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je radooz Přejít na původní příspěvek
          objevilo pouze "nemáte oprávnění pro prohlížení tohoto zdroje."
          To jen tak na okraj, aby se vědělo, co je příčinou tohoto slovního průjmu...
          a jsi tam prihlasenej na portale normalne dyz na to klikas?
          je to jiny login nez na foru... to jen tak na okraj nez zacnu dloubat do Probera
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Chain: díky za ten článeček, zkusím to přelouskat, uvidíme, jestli z toho budu aspoň trochu moudrej, ale nejsem elektrotechnik (tím chci říct, že čím protéká elektřina, na to jsem dokonale blbej), spíš mechanik. Jinak s tím portálem jsem se zkusil odhlásit a znova přihlásit, ale je mi líto, nějak mě to tam ne a ne pustit.
            Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

            Komentovat


              #7
              tak s eletrikou vopatrne - pripajis to spatne a rgb port jde do haje na to sup
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Chain: právě proto se od toho radši držím dál, v duchu zásady, že je lepší dráž to někde koupit nebo vyšmelit, než se to pokoušet stlouct doma na koleně s nedozírnými následky... Ještě jsem kvůli tomu neprojížděl net, ale předpokládám, že tam, kde je v podstatě všechno, dřív nebo pozdějc nějakej kábl vyplavat musí.
                Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                Komentovat


                  #9
                  esli myslis ebay nebo aukro, tak tam urcite vyplavou.

                  mas aspon 1mb ram?
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Pokud tam není nějak důmyslně schovanej, což asi není, tak 1MB nemám (prozatím, to taky budu nejspíš časem řešit, pokud nepořídím ještě něco dalšího - lepšího)
                    Jinak jsem našel tohle: https://amigakit.leamancomputing.com...ff00044e84f926 To by asi bylo šílenství nechat si to poslat, tenhle káblík by měl jít sehnat i u nás, ne? (řekněte někdo, že ano, PLS!!)
                    Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                    Komentovat


                      #11
                      TO NENI TEN KABEL!

                      tohle je RF - tedy z modulatoru do antenniho vstupu.

                      v nouzi nejvyssi pouzij aspon cernobilej vystup prozatim, je to klasicky video - zlutej cinch na tv

                      AmigaKit Amiga Shop - we ship worldwide. Manufacturer and distributor of Commodore Amiga adapters, A500 RAM expansions, A1200 turbo cards and A600 memory upgrades. A1200 Dust covers and mouse mats. Joysticks and games.

                      tohle je rgb kabel, ale 22 juro je fakt masakr pokud ho NUTNE chces mit tretiho ledna doma tak ti ho tam rad koupim
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Scart cable (Amiga RGB -> SCART), stereo, 2m
                        (Vesalia) 12.90
                        tak a ted zbejva odchytit DaMiho, protoze v tomhle vlakne se domlouva hromadny nakup.

                        a 13 eur (<400) zas neni tak moc na novej poradnej kabel
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Aha, 22 jurošů je skutečně masakr, to fakt ne. Horší ovšem je, že, jak jsem právě zjistil obhlídkou všech dostupných televizí v domácnosti, tak jediná, která připadá v úvahu (rozuměj: za jejíž zabavení nebudu (u)kamenován), nemá Scart! Takže tím je to daný - objednávat Scart na Vesalii pro mě teď nemá vejšku (stejně to nebude asi poslední hromadnej nákup, pokud se povede) prostě zejtra schrastím cinch samice-samec k TV, a další se bude řešit až se sejdou chechtáky buď na monitor nebo jinou televizi... Každopádně díky za pomoc s tímhle problémem, ona i takováhle blbina je pro mě vysoká elektrotechnika...
                          Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                          Komentovat


                            #14
                            No ja jel taky kdysi na A500+ cernobile, nez jsem poridil lepsi TV . Tehdy byl TV modulator A520 desne drahy.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              Jo, to je ta krabička, co se připojí z levýho boku k Amize, pokud se nepletu (omluvte přehršli vysoce technického výraziva).
                              Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X