Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nějaké časopisy na netu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nějaké časopisy na netu

    Amiga CechFansPage



    Amiga Magazine Rack *NEW*
    Amiga Magazine Rack contains reviews, previews, cheats, coverdisks, public domain, covers, trivia and thousands of page scans from Amiga mags. Popular mags like Amiga Format, Amiga Power, AUI, CU Amiga, The One, Zero, Zzap and more are available.


    Bit, Excalibur
    Časopisy na OldGames.sk - najväčší archív starých časopisov o počítačových hrách - BIT, Excalibur, Score, Level, Riki, Joystick, Zzap64. Recenzie hier, návody, mapy, podrobné informácie o časopisoch, vyhľadávanie článkov v databáze, komentáre k stránkam...


    Amiga point of view
    Amiga games database containing data, screenshots, reviews, cheat codes, walkthroughs, maps, manuals, links, box scans, disk scans.


    Australian Commodore and Amiga review


    Amiga Joker


    Manualy
    Naposledy upravil DaMi; 13.02.2023, 09:47:20.

    #2
    Excalibur

    Zdravím a pozdravuji všechny místní Amigisty!

    Nedávno jsem si konečně zkompletoval Excaliburu o čísla z první desítky včetně toho nultého. Jsou v tak dokonale zachovalém stavu, že je škoda je elektronicky nezvěčnit a nepodělit se o ně s ostaními - byl by zájem?

    Komentovat


      #3
      Zájem by byl, jen je třeba si vyžádat svolení původního vydavatele, což u amiga věcí není většinou problém.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Právě v tomhle případě by to mohl být problém - Excalibur, konkrétně prvních10 čísel se pořád ještě prodává jako Excalibur Classic pokud vím.
        Martin Ludvík tomu možná utne tipec, šlapal by si po kšeftu.

        Komentovat


          #5
          ja to mam koupeny ty casopisy, takze jen chci pdf pro pripad ze mi to sezerou mysi, a ML at mi skrabe hrbet
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            No každopádně za zeptání člověk nic nedá... Na černo se to může udělat kdykoliv....
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je rastan Přejít na původní příspěvek
              Zdravím a pozdravuji všechny místní Amigisty!

              Nedávno jsem si konečně zkompletoval Excaliburu o čísla z první desítky včetně toho nultého. Jsou v tak dokonale zachovalém stavu, že je škoda je elektronicky nezvěčnit a nepodělit se o ně s ostaními - byl by zájem?
              Podle mě by nejleší řešení bylo spojit se s vydavatelem, vyžádat si od něj svolení k publikování a navíc se ho pokusit přesvědčít o nalezení a poskytnutí elektronických verzí časopisu. Převod do PDF tak bude rychlejší a určitě kvalitnější. Rozdíl v kvalitě stojí za to. Podívej se např. na PDF verzi Total Amiga. A když už budeš v tom, vyžádej si od něj i přístup k časákům Amiga Magazín, který vydával začátkem 90. let. Ohledně tohoto způsobu převodu bych do toho šel s tebou.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je rastan Přejít na původní příspěvek
                Právě v tomhle případě by to mohl být problém - Excalibur, konkrétně prvních10 čísel se pořád ještě prodává jako Excalibur Classic pokud vím.
                Martin Ludvík tomu možná utne tipec, šlapal by si po kšeftu.
                NO, ten z toho teda dneska musí mít ale kšeft
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                  Podle mě by nejleší řešení bylo spojit se s vydavatelem, vyžádat si od něj svolení k publikování a navíc se ho pokusit přesvědčít o nalezení a poskytnutí elektronických verzí časopisu. Převod do PDF tak bude rychlejší a určitě kvalitnější. Rozdíl v kvalitě stojí za to. Podívej se např. na PDF verzi Total Amiga. A když už budeš v tom, vyžádej si od něj i přístup k časákům Amiga Magazín, který vydával začátkem 90. let. Ohledně tohoto způsobu převodu bych do toho šel s tebou.
                  To nezní špatně, ale podle toho jak špatně převedli Ex. Classic (alespoň je to vidět na dvou sešitech, ktré jsem měl v ruce) tak nepředpokládám, že mají nějakou solidní zálohu než tu pro re-edici.

                  Zkušenosti se skenovaním mám, a troufnu si říct že velké... takže skeny Exkáčů budou určitě vypadat líp než z toho linku (já vím chvástám se).

                  Komentovat


                    #10
                    Tak se chvastej, ale chceme to bez moare, pekne prokresleny obrazky, 150dpi a v acrobatu 3
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                      Tak se chvastej, ale chceme to bez moare, pekne prokresleny obrazky, 150dpi a v acrobatu 3
                      Pche, teď jsi mě urazil... navečer přihodím jeden ukázkový sken ať máš představu jak to bude vypadat. A jinak PDF kazí kvalitu pokud nastavíš jakoukoli kompresi, já jsem pro beztrátovou variantu, ale na požádání to převedu klidně i do ACR v3.

                      Osobně si dělám zálohu na 300dpi (nejhůř na 200dpi), vč. ručního doupravení a vyčištění skenu.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Chain
                        btw ten bit je snad naskenovanej celej a siri se to pres rapidshare, zagooglit ZX magazin atp.
                        BiT je naskenovaný komplet, sosat je možno zde:

                        Komentovat


                          #13
                          Díky za pochvalu.
                          Skeny se snažím dělat jak nejlíp to jde, když už se s tím jednou hmoždím, tak ať za rok neříkám, že to chce předělat. Časově je to pořádně náročné, ale postupně se to zvládne.

                          Zítra napíšu Ludvíkovi jestli nám je uvolní pro potřeby skenování spolu s dalšími magazíny.

                          Komentovat


                            #14
                            S tim Excalibrem by to bylo fakt super!!! Měl sem kdysi celou sbírku než otec udělal úklid...tenkrát mě málem odvezli na krchov...
                            WinUae

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Chain
                              Prej ta EX reedice trpi nekolika nedostatky, spatny skeny, a hlavne CHYBEJICI STRANKY! No tak na to se jim muzu vykaslat.

                              Panove, spoleham na vas, a klidne si poslu dvdcka predem pribalene k base piv nebo tak nejak
                              Jojo, to přesně sedí. Teď se dá pořídit za bratru rovných 50Kč, ale kvalita je fakt nic moc. Tuším, že jsem narazil na chybějící návod na Elviru a spousta řádků je hůř čitelná (jako kdyby skrz ně přejely jehlou).
                              A dost už remcání, ještě to bude číst -ml- a utne nám tipec.

                              Hehe, to pivo zní dobře - sakra, že jsem raději nenapsal, že mám rád 12-ti letou whisky.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X