Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Tankista

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Tankista

    Zdravím všechny. Pracuji jako servisní technik VT v jedné třebíčské firmě. S Amigou jsem začal pracovat někdy v roce 1994 (A1200) Trochu jsme tehdy zkoušeli rendering v programu Imagine a mám z té doby několik uložených projektů. Protože v práci občas narazím na nějaký nový PC v testovacím provozu, nabízí se možnost vyzkoušet jeho rychlost. Potřebujete WinUAE, dva filedisky (System a Work) a ROMku. Všechno mám (I licenci na ROMku, pokud se tím míní moje dvě A1200 na skříni) Tedy se nainstaluje WinUAE, zkopírují se filedisky a testování může začít... Takže co to tady máme? PC HP Compaq, Athlon X2 3800+ RAM 512Mb. A zkusíme si spočítat jednu scénu v Imagine 2.0, je to hrací stůl dvoumanuálových kostelních varhan s pedálem, registry a volnými kombinacemi. Tato scéna se na mé klasické A1200 se 4 meg.fastky počítala 29 hodin. Zde v emulaci jsme to stihli za 20 minut. Testovací program AIBB 6.5 ukazuje 255x větší rychlost než klasická A1200. PC task a v něm běžící T602 je použitelný ve VGA rozlišení. Před deseti roky v tom psal můj kolega inventární seznam a volil v PC tasku MDA adapter, aby se rychleji odskrolovávaly řádky. Zde už to není potřeba. I když emulovat DOSové PC v emulované Amize na PC je asi trochu už zvrhlost. Ale na demonstraci výpočetního výkonu současných procesorů to snad stačí. Je to prostě hukot.
    Michael Kročil

    #2
    ja bych si jen dovolil...realny vykon se lisi od aibb, proto ti ten vypocet neprobihal 6 minut je o tom spousta clanku
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      To Tankista: taky nám ukážeš výsledek toho renderingu?
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        realny vykon

        Autorem citovaného textu je tankista Přejít na původní příspěvek
        Zdravím všechny. Pracuji jako servisní technik VT v jedné třebíčské firmě. S Amigou jsem začal pracovat někdy v roce 1994 (A1200) Trochu jsme tehdy zkoušeli rendering v programu Imagine a mám z té doby několik uložených projektů. Protože v práci občas narazím na nějaký nový PC v testovacím provozu, nabízí se možnost vyzkoušet jeho rychlost. Potřebujete WinUAE, dva filedisky (System a Work) a ROMku. Všechno mám (I licenci na ROMku, pokud se tím míní moje dvě A1200 na skříni) Tedy se nainstaluje WinUAE, zkopírují se filedisky a testování může začít... Takže co to tady máme? PC HP Compaq, Athlon X2 3800+ RAM 512Mb. A zkusíme si spočítat jednu scénu v Imagine 2.0, je to hrací stůl dvoumanuálových kostelních varhan s pedálem, registry a volnými kombinacemi. Tato scéna se na mé klasické A1200 se 4 meg.fastky počítala 29 hodin. Zde v emulaci jsme to stihli za 20 minut. Testovací program AIBB 6.5 ukazuje 255x větší rychlost než klasická A1200. PC task a v něm běžící T602 je použitelný ve VGA rozlišení. Před deseti roky v tom psal můj kolega inventární seznam a volil v PC tasku MDA adapter, aby se rychleji odskrolovávaly řádky. Zde už to není potřeba. I když emulovat DOSové PC v emulované Amize na PC je asi trochu už zvrhlost. Ale na demonstraci výpočetního výkonu současných procesorů to snad stačí. Je to prostě hukot.
        Michael Kročil
        ano realny vykon znamena ze na kamosovom P3 800MHZ Winuae emuluje LTT A500 aj to seka trha atd to znamena skustocny vykon PC platformy, je to ako v zivote ked je nieco dobre tak to zanikne a nejakej hajzlik ako Gates presadi absolutny shit

        Komentovat


          #5
          Ahoj, obrázky samozřejmě mám, ale nejsem je schopnej v tomto fóru odeslat jako přílohu. Výpisy ukazují, že je to povolené, ale nikde nemám ten button
          "spravovat přílohy". Jinak jsou to dva JPG soubory 174 a 70 Kb (po konverzi) jeden je fotografie a druhý vyrenderovaný obrázek. Pokud bude možné nějaké technické řešení, rád pošlu.
          Michael Kročil

          Komentovat


            #6
            Dole klikni na Pokročilý editor, pak by se melo to tlacitko na prilohy objevit
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Výsledek renderingu

              Zdravím všechny, posílám slíbený obrázek: jedná se o Hrací stůl dvoumanuálových varhan v bazilice v Třebíči, výrobce Organa Kutná Hora. Projekt jsem dělal na začátku roku 1997, a renderováno bylo někdy v Dubnu. protože bych to bez práce na Amize tak dlouho nevydržel, využil jsem vycestování na montáž mimo Třebíčsko, kde jsme byli dva dny. Parametry: Imagine 2.0, A1200 se 4 meg. fastky, rozlišení 640x512, mód trace.
              V emulaci mám nastavenou opět A1200, AGA, WB 3.0, tedy co nejvěrnější kopie A1200, procesor 68020 bez FPU.
              Díky za radu s buttonem, ale měl jsem problém s prohlížečem, v IE se to nezobrazuje, tak jsem přiinstaloval Mozillu.
              Nevíte někdo, jak by vypadaly titulky ve Scale 500, pokud by PC bylo vybaveno kartou s kompozitnimTV vystupem? Ta mašina jede celkem pěkně, ale pokud si v parametrech emulace nastavím režim display Full screen native Modes a Line mode doubled, vypadá to skoro jako na původní televizi, ale titulky při skrolování nepříjemně blikají.
              Díky, Michael Kročil
              Přiložené soubory

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je eddie Přejít na původní příspěvek
                ano realny vykon znamena ze na kamosovom P3 800MHZ Winuae emuluje LTT A500 aj to seka trha atd to znamena skustocny vykon PC platformy, je to ako v zivote ked je nieco dobre tak to zanikne a nejakej hajzlik ako Gates presadi absolutny shit
                No tohle se podle me da srovnavat tezko. Ne ze bych byl velkym zastancem Windows, ale prece jenom emulator pristupuje k HW pocitace neprimo. Jo mozna na Amithlonu by to slo srovnat presne. (mozna se mylim)
                A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je tankista Přejít na původní příspěvek
                  Nevíte někdo, jak by vypadaly titulky ve Scale 500, pokud by PC bylo vybaveno kartou s kompozitnimTV vystupem? Ta mašina jede celkem pěkně, ale pokud si v parametrech emulace nastavím režim display Full screen native Modes a Line mode doubled, vypadá to skoro jako na původní televizi, ale titulky při skrolování nepříjemně blikají.
                  Díky, Michael Kročil
                  vyzkousim specialne pro tebe. nicmene scala je na pc, a hodne drsna
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Další PC k emulaci A1200

                    Zdravím, včera jsem zkoušel další rychlé PC, tentokrát jednojádro, Pentium 4 3Ghz. Čas renderingu byl 35 minut. Máme tedy možnost srovnání. Jinak to AMD 64 X2 jsme nasadili na kamerový systém a utáhne to 16 kamer se zápisem videosekvencí na disk (nedá se na to koukat) jinak v této aplikaci je spotřeba výkonu procesoru asi 85 %

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X