Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Baterie hodin RTC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    nezkoušel někdo vyměnit baterii na 030/50 IV, na mojí umřela, tak jsem ji vypájel aby ještě nevytekla
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #47
      ja som na blizza dal taku podobnu ako tam bola, je otazka ci ten blizz vydrzi viac ako ta nova baterka

      drziak co som mal bol zo starej PC dosky a ten je vysoky

      Komentovat


        #48
        Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
        nezkoušel někdo vyměnit baterii na 030/50 IV, na mojí umřela, tak jsem ji vypájel aby ještě nevytekla
        Vymienal som tuto baterku DaMi-mu v Blizzarde 1230/VI, v celku sa to podarilo. Osadil som nan puzdro pre Litiovu baterku, puzdro som trosku upravil, dokonca sa daju zatvorit i dvierka. Fotku nema, ani som to nedokumentoval.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #49
          Kdyby jsem ti tu 030 poslal, našel bys si čas na stejnou operaci jako u Damiho? Naúčtoval bys si normálně materiál a práci.
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #50
            Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
            Kdyby jsem ti tu 030 poslal, našel bys si čas na stejnou operaci jako u Damiho? Naúčtoval bys si normálně materiál a práci.
            Dohodni sa zo Solaris104, najblizsich dnoch mi posiela zasielku, moze sa to zvies spolu.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #51
              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
              Fotku nema, ani som to nedokumentoval.
              Tady jsou fotky, ale nejsem takový fotogram, jako Boboo .
              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Blizz1230_Baterie1.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 211,4 KB
ID: 105900 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Blizz1230_Baterie2.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 214,1 KB
ID: 105901 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Blizz1230_Baterie3.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 207,1 KB
ID: 105902

              Baterie nepatrně převyšuje cpu, ale je to v pohodě, amiga jde normálně zadeklíkovat.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #52
                Dal som tam to co som mal doma, trosku pourezaval a prisposobil na mieru. Puzdro na baterku som zafixoval epoxidom ak by to bolo namahane pri vymene baterky. Pod puzdrom je este dioda ktora chrani baterku. Vdaka DaMi!
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #53
                  O: Baterie hodin RTC

                  Chtěl jsem Vás poprosit o radu. Myslíte, že můžu v klidu použít NiMH akumulátor v A2000 namísto NiCd? Nebím, zdali je pro obvod zajišťující dobíjení původní NiCd problém dobíjet NiMH. Nebojím se samo o baterku, ale o možné poškození desky způsobené například z důvodů jiného odporu článku NiMH, přehřívání baterie a vlastně ani nevím čeho jiného.
                  PS: vím, že tam můžu použít knoflíkovou CR2032 na příslušném tišťáku.
                  Děkuji za případné reakce.
                  A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                  DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                  Komentovat


                    #54
                    O: Baterie hodin RTC

                    Mám nějaké plošňáky na náhradu akumulátoru pomocí CR2032, o víkendu mohu jeden osadit a dát foto.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #55
                      O: Baterie hodin RTC

                      Díky. Kolik bys chtěl za kus, teda jestli prodáš. Já myslel, že bych použil dnes koupenou NiMH ekvivalentní velikostí původní NiCd u GES. Chtěl jsem do desky napájet precizní piny, abych mohl baterii pohodlně vyměňovat, nicméně nevím, zdali by ta NiMH nemohla způsobit škody, případně více zatěžovat desku.
                      A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                      DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                      Komentovat


                        #56
                        O: Baterie hodin RTC

                        Inspiroval jsem se adaptérem na baterii CR2032 v Amiga shopech. Udělal jsem si v Číně malé PCB, které se osadí 3 nožičkami, držákem na baterii CR2032 a shottkyho diodou BAT54WS nebo jinou shottkyho diodou v SMD provedení. Mám k dipozici samotné PCB (40,-) nebo stavebnici bez CR2032 (60,-). Pokud to budete osazovat, tak doporučuji první osadit diodu (BAT54WS na D2), potom 3 piny a nakonec držák baterie. Kupodivu se to přesně vešlo i do A4000. Pokud máte zájem, napište mi SZ. Mohu poslat poštou nebo předat osobně na některé akci (Forever, Atariáda, Resetkání...).
                        Přiložené soubory
                        I love Amiga

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X