Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oříšek pro odborníky

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Oříšek pro odborníky

    Zkusíme malý kvíz. Pozná někdo co to vyhořelo na mé desce (2B)? Koupil jsem Amigu a při montáži do toweru jsem při vyndávání desky jenom koukal... Snad se v tom někdo zorientuje....
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    Na rezistor je to nejaky veliky i kdyz bych to nevylucoval. Tipnu si, ze to je nejakej kondik.
    A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

    Komentovat


      #3
      Noo..hezký!

      Těžko říct, co ta briketa byla původně, ale taky bych se klonil k variantě kondík, jelikož odpor se takhle nerozevře - je to jen keramická destička potažená nějakou "proudoodpudivou" černou sračkou...
      Každopádně, večer se mrknu do depozitáře, jednu 2B desku tam mám a uvidíme, co to bylo...
      A jinak je ta deska "eremi" ?

      Komentovat


        #4
        je to cast filtrace kondik, vodpor.

        vubec bych se nad tim nevzrusoval .)
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          A jak k tomu vlastne doslo? Jenom prostym vyndanim?
          A1200 1GB CF + Apollo 1230 Mk2, WHDLoad registered

          Komentovat


            #6
            podlě mě tam někdo křísnul vo zem, nebo vo ten plech tim zivym prostredkem
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Pakial ti funguje logika, tak sa s tym nezavzdusnuj
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                Táákže, jak sme tady na našem vědeckém konsíliu správně odhadli, byl to opravdu kondík...filtrační...a teď je z něj smažák... ...
                Každopádně bych jeho zbytky opatrně, nejlépe mikropájkou a odsávačkou odstranil (člověk nikdy neví, co ta rozpečená potvora provede...) a postižené místo bych pak preventivně potřel liholakem...kvůli korozi...nebo nedej bože infekci...
                No, a pak bych milé desce pustil nějakou hezkou pohádku, aby se vzpamatovala z toho chirurgického zásahu...třeba "A je to!" se skvělím Patem a Matem aby si uvědomila jaké měla štěstí, že se dostala do ruk odborníkům...)

                Komentovat


                  #9
                  dyz by prober joo chtel, tak mu tam dam z nejake mrtve desky presne ten samej, gratis samozrejme jako dycky
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Já se ptal hlavně proto, abych měl jistotu, že to nemá na funkci desky vliv. Zatím ta deska jede v pohodě, jen jsou menší problémy s idefixem, což je ale asi problém s 040tkou.

                    Jen mě to poprvé dost vyděsilo, otočím desku a bum vypálená díra

                    A že jsem tak smělý, kondík na filtraci čeho?
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      na funkci desky ani rostrlináře to fakt nemá vliv,
                      a esli sou problemy s idefixem, tak dostane zaucho

                      kundík na filtraci ruznych sumu, zavlecenych napeti a podobnych nesmyslu kterejch je stejne amiga plna, EMI sux
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                        A že jsem tak smělý, kondík na filtraci čeho?
                        Na filtraciu napajania a uzemnenie neziaducich ruchov v napajani. (Brum, sum a kolisanie napajania)
                        Nie je presna ucebnicova definicia... ale hadam zrozumitelna
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          a esli sou problemy s idefixem, tak dostane zaucho
                          ...mám dojem, že Chain dráždí bosu kobrou nohou...

                          Komentovat


                            #14
                            No no, sak se snad nic nestalo
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              dalsi vyhorelej

                              Dalsi vyhorelej filtracni kondik objeven a odstranen.
                              Zazil jsem si podobny sok jako Prober, kdyz jsem nahodou, po predchozich diskuzich o zpetnych upravach escom desky a1200, chtel kouknout na tu svoji...
                              mam trochu strach to zapnout ale snad to pujde..

                              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X