Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A500 a klávesnice

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A500 a klávesnice

    Mám problém po několika letech jsem vytáhl A 500 s řadičem A590. Po zapnutí problikne Amiga zeleně a při načítání WB1.3 naskočí okno AmigaDos a naskakují nějaké apostrofy nebo něco podobnýho. Tak jsem ji rozebral a odpojil klávesnici na desce pak WB naběhnou komplet (sice obrazovka opět zeleně blikne) myslím že mám v háji klávesnici tak hledám zapojení na připojení PC klávesnice na A500 s PIC (mám jich dost a Atmelům nerozumím). Hlavní problém je v tom že Amiga nechodí a na PC nedokážu otevřít schémata z Aminetu a jinech stránek z netu.

    Dík za pomoc na Amize v podstatě začínám dřív jsem jen hrával nějaký hry
    Naposledy upravil Prober; 27.01.2007, 06:07:12. Důvod: Trocha stylizace
    A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

    #2
    Pokud ti nejdou na PC ve Win otevrit obrazky z Amigy *.iff, nainstaluj si prohlizec IrfanView s pluginem, ktery to umi
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Mrkni se na význam barev. Třeba sem nebo sem.

      Kdyby ta zelená svítila pořád, řekl bych, že by to mohl být problém s ramkou, ale těžko takto odhadovat. Dopořučil bych ti nejdřív odpojit A590 a zkoušet to pouze na a500. Když vše najede ok, znamená to, že problém bude asi někde v a590 .

      Jinak na rozbalování lha archívů na PC použij třeba winace. A jak psal solaris, na prohlížení obrázků irfanview. Myslím, že do něj ani nemusíš nahrávat žádný plugin, stačí iff obrázek pouze načíst z irfanview.

      Kdybys byl někde z mého okolí, mohl bych ti případně zcela funkční klávesnici k a500 půjčit na vyzkoušení. Vyplň si profil . Nebo se můžeš zastavit osobně ...
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        Esli mu nabehnou apostrofy, bude MPU v haji. taky to mam jednu takovou klavesku. Ozizlaly se privodni dratky a 5V se dotknulo vystupu kbdata, a bylo vymalovano (vsim sem si az to nechodilo ).

        podle me nejjednodussi reseni je sehnat mechanicky rozbitou klavesnici a prehodit z ni ten cip. taky sem to tak udelal, a jde to dobre, je to velkej DIL, odsavackou to brat pekne a zachvili je venku
        Naposledy upravil Chain; 27.01.2007, 10:45:10.
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          dik za radu stim irfanwiev to je to co jsem nevěděl . Potřeboval bych teda sehnat klávesnici (klidně rozbitou ). I bez té 590 to nabíhá stejně ,tam chyba nebude.Myslím že probliknutí té zelené obrazovky souvisí stou klávesnicí, bez ní Wb naběhnout a ram vypadá v pořádku.Ještě jednou dík za rady
          A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

          Komentovat


            #6
            Ja mam jednu taku skusenost, pri ktorej som bohoval... Mne sa toto iste stalo, preto som si zaobstaral zopar nahradny Klavesnic.
            Potom som prisiel na to, ze je zla membrana, povodne som si myslel, ze je to integrac v klavesnici.
            Ked som membranu prezrel, zistil som, ze zacal opadavat s nej vodiaci uhlik.
            Preto tie certovske kusky
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              To:BOboo a nehceš prodat jednu stěch klávesnic bez membrány membránu jsem měl vyndanou ta je OK.
              A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

              Komentovat


                #8
                Pozeral som tie klavesnice, a aku logiku potrebujes?
                Mam jednu SAMSUNG (Neviem ci je funkcna) a dve MITSUMI.
                Mitsumi ma vstupny jeden siroky konektor na membranu
                a Samsung ma dva uske vstupy.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Joska Přejít na původní příspěvek
                  Mám problém po několika letech jsem vytáhl A 500 s řadičem A590. Po zapnutí problikne Amiga zeleně a při načítání WB1.3 naskočí okno AmigaDos a naskakují nějaké apostrofy nebo něco podobnýho. Tak jsem ji rozebral a odpojil klávesnici na desce pak WB naběhnou komplet (sice obrazovka opět zeleně blikne) myslím že mám v háji klávesnici tak hledám zapojení na připojení PC klávesnice na A500 s PIC (mám jich dost a Atmelům nerozumím). Hlavní problém je v tom že Amiga nechodí a na PC nedokážu otevřít schémata z Aminetu a jinech stránek z netu.

                  Dík za pomoc na Amize v podstatě začínám dřív jsem jen hrával nějaký hry
                  Vcera som akurat reparoval jednu A500 javilo sa to presne ako tebe,
                  (Po zapnuti mi nabiehali rozne znaky) na mojej pocudovanie to nebola klavesnica.
                  Neskor som prisiel, ze chyba je v CIA, vybral som ho z DILu a vrazil spat!
                  Potom bolo vsetko ok! Po tych rokoch tam bol asi nejaky studenak.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    mámna klávesnici jeden širokey ty integráče sem už vyzkoušel a podle návodů z jinech stránek když obrazovka problikne zeleně je problém buď v RAMCE nebo právě s klávesnící.
                    P.S. Ještě jeden dotaz máte nějakej soft na kontrolu ramky na A500
                    Pokud možno aby se to samo spustilo bez klávesnice toho moc ovládat nemůžu jenom myší. Předem dík
                    A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

                    Komentovat


                      #11
                      S tou zelenou obrazovko mam aj ja skusenost, ale v inom kontexte ako RAM a Keyboard.
                      Mal som uvolneny CPU 68000, totizto mam jednu testovaciu A500 na IO
                      a prave CPU DIL je uz tak volny ze ked otocim dosku hore nohami tak vypadne) Takze pravidelne mam JARO obrazovke
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        alcone mel podobny problem, vymenili jsme patici za precizni. otazka je esli to jde este dnes koupit
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Vtom bych problem neviděl mám dip lišty
                          A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X