One Step Beyond

Autor:

onestepbeyond_01

One Step Beyond je velmi pěkná logická hra. Jde o pokračování úspěšné hry Pushover, ve které jste ovládali malinkatého mravence. Ten shazoval kostky domina. Po shození kostky domina musely postupně spadnout nejrůznější kostky a určitá kostka jako poslední. V pokračování One Step Beyond budete ovládat pejska Colina. Ten se představí v parádním animovaném intru, kde hraje joystickem právě hru Pushover :-).
onestepbeyond_03 onestepbeyond_02

Colin má moc rád křupky „Quavers“. Ve hře musíte skákat přes vysouvací plošinky a dostat se ze startovní plošinky do cílové, kde Colina čeká odměna ve formě sáčku křupek. Při skoku na plošinku se daná plošinka zasune a vy musíte docílit zasunutí všech plošinek. Hra je komplikovaná tím, že plošinek je více druhů. Některé plošinky vás vystřelí nahoru, dolů nebo do boku. Další plošinky musíte přeskákat v daném pořadí, jiné vám zasunou nebo vysunou plošinky v řadě a další. Colin není klokan, takže délka jeho skoků je omezená. Také vám na obrazovce ubývá čas, takže si musíte pospíšit.
onestepbeyond_04 onestepbeyond_05

Hra obsahuje 100 levelů, které se odehrávají v 10 různých zónách. Po dohrání každého levelu obdržíte heslo do dalšího levelu ve tvaru 5-místného čísla. Hrozně mi dal zabrat 80. level, který jsem časově nestíhal. Pak jsem přišel na to, že musím využívat šikmé skoky dolů místo vodorovných a tak ušetřím nějaký čas. Poslední level 100 je také lahůdkový. Plošinky totiž nemáte označené, takže přijde na řadu papír a tužka. Nakreslil jsem si mapku a označil si plošinky patřičným symbolem.
onestepbeyond_06 onestepbeyond_07

Hru One Step Beyond uvedla na trh v roce 1993 firma Ocean. Ke hraní vám stačí Amiga 500 s 1MB RAM. Hra se distribuovala na dvou disketách. One Step Beyond vyšel i pro Atari ST a PC DOS. Perličkou na závěr je, že sponzorem hry byl výrobce populárních britských křupek Quavers. Celkově bych řekl, že hra One Step Beyond je o něco jednodušší než její předchůdce Pushover. Přesto tuto hru doporučuji všem milovníkům logických her. Takže zapněte Amigy, chopte se joysticků a zaskákejte si s Colinem přes hromady plošinek.
onestepbeyond_08 onestepbeyond_09

Komentáře k "One Step Beyond"

Napsat komentář (Přihlásit se)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*